Browsing Tag

shçek memur alımı

shçek memur alımı
Haber,

SHÇEK memur alımına kimler başvuru yapabilir?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından sosyal hizmetlerden faydalananlara yönelik 3163 kadro için ilana çıktı. SHÇEK memur alım ilanına kimler başvuru yapabilir?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından sosyal hizmetlerden faydalananlara yönelik 3163 kadro için ilana çıktı. Memur alımlarına kimlerin başvuru yapabileceğine dair çok soru gelmektedir. 3163 memur alımı özel bir atama türü olup tüm memur adaylarına açık bir yerleştirme değildir.

2828 Sayılı Sosyal Hizmetler Kanuna Göre Atamalar Yapılacak!

Sosyal hizmetler kanunu kapsamında istihdam hakkından yararlanacaklar için yapılacak atamaların tercihleri 13-24 Nisan arasında alınacaktır. Söz konusu atamalar tüm memur adaylarına açık değildir. Sosyal Hizmetlerden yararlanmış yani devletin koruma altına aldığı kişilere yönelik bir atamadır. Atamalar Sosyal Hizmetler Kanunu’nun Ek 1. Maddesine göre yapılacaktır.

Ek 1. Madde: Kamu Kurum ve Kuruluşları, reşit olana kadar Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından bakılan ve korunan çocuklar için, her yılbaşındaki, hangi statüde olursa olsun, serbest kadro mevcutlarının binde biri nispetindeki kısmını ayırarak bu çocuklar arasında yapılacak giriş sınavlarında başarılı olanlar arasından atama yaparlar.Bu maddeden yararlanmak isteyenler, 18 yaşını tamamladıkları tarihten itibaren, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına; Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü vasıtasıyla başvurmak zorundadırlar.

908 Kadro İçin KPSS Puanı İsteniyor!

Sosyal hizmetler kapsamında yapılacak atamalarda 908 kadro ve pozisyona KPSS sonucuna göre yerleştirme olup İlköğretim/ortaokul/ilkokul mezunlarına yönelik de kurayla 2255 kadroya yerleştirme yapılacaktır. Sosyal hizmetlerden faydalanmış, koruma altına alınmış, çocuk yuvaları ve çocuk evlerinde yetişmiş kişilerin isimleri Aile Bakanlığı’ndan tarafından DPB’ye bildirilmiş olup sadece bu kişiler tercih yapabilecektir.