Ana sayfa Şirketler Rönesans İnşaat’ın yurtiçinde ve yurtdışında üstlendiği projeler

Rönesans İnşaat’ın yurtiçinde ve yurtdışında üstlendiği projeler

132
0

Rönesans İnşaat’ın yurtiçinde ve yurtdışında üstlendiği ve yapımı devam eden projeleri..

TUSHINO-2018 PROJESİ

Tushino-2018, Rusya Moskova’nın Kuzey Batısında yer alan entegre kentsel gelişimin önde gelen yeni bir projesidir. 160 hektarlık proje alanında konut ve iş kompleksleri, spor ve eğlence tesisleri yer alacaktır.

Toplam 715.000 m2’lik alana sahip konut yapılarının ana müteahhidi olarak Rönesans İnşaat seçilmiştir. Konut bloklarının tamamı en son teknoloji ve güvenli malzemelerin uygulanması ile inşa edilecek ve yüksek enerji güvenliğiyle ilgili gereksinimleri karşılayacaktır. Asma bina cepheleri binaların konfor mikro iklimine, ses absorpsiyonu* ve yangına karşı güvenliğine katkı sağlayacaktır. İlk katlar ticari mülkiyet alanlarını barındırırken, zemin altı katları otopark alanı olarak tasarlanmıştır.

NEVA TOWERS PROJESİ

Neva Towers, Rönesans Holding’in ve iş birimlerinin, şirketin çok katlı yüksek bina profilini kuvvetlendirecek en büyük imar projesidir. Rönesans İmar proje geliştirme aşamasına katılırken, Rönesans İnşaat projenin ana müteahhididir.

2.41 hektarlık arsa üzerinde bulunan Moscow City’de çok fonksiyonlu bir idari ve iş kompleksidir. Proje, iki çok katlı yüksek binadan oluşmaktadır. Bir kule, konut binası (75 kat) iken, diğeri ise karışık kullanımlı bir binadır (62 kat). Kuleler, 289 m ve 337 m uzunluğa erişecektir. Projenin brüt bina alanı 357000 metrekaredir. Otopark, en az 2952 araç kapasitelidir.

PULLMAN HOTELS & RESORTS PROJESİ

Pullman Hotels and Resorts , Nijerya’ın en büyük şehri Lagos’da hayata geçirilecek bir projedir. Toplamda 12 kat, 204 oda (151 deluxeoda,10 junior süit oda, 42 executive oda, 1 grand süit ), toplantı odaları, balo salonu, restoranlar, fitness, açık havuz-bar, executive lounge, crew lounge ile 18.000 metrekareden oluşacaktır.

KOLA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ PROJESİ

Rönesans, Kola Endüstriyel Parkı’nın ortak geliştiricisidir. Proje, Leningrad Bölge Hükümeti ve Rönesans İnşaat ile birlikte Tellus Grup arasında 2013 yılında St. Petersburg Uluslararası Ekonomik Forumu’nda işbirliği muhtırasının imzalanmasıyla başlatıldı.

Proje, Kuzeydoğu Federal Bölgesi’nin sosyal ve ekonomik kalkınma stratejisine göre gerçekleştiriliyor ve Türk-Rus İş Danışma Konseyi ve Ankara Ticaret Odası tarafından yoğun bir şekilde desteklenmektedir.

Mühendislik, alt yapı ve ulaşım için ayrılan 80 milyon Amerikan doları da dahil olmak üzere toplam yatırım 450 milyon Amerikan dolarıdır. Kola Endüstriyel Parkı, St. Petersburg ve Leningrad Bölgesi’nde istihdam fırsatlarını arttıracak ve bölgede 5.000’den fazla yeni iş imkanı yaratacaktır.

Kola Endüstriyel Parkı’nın toplam alanı 127.8 hektardır. Brüt bina alanı, 650.000 metrekaredir. Kola Endüstriyel Parkı, üretim tesisleri (IV-V tehlike sınıfları), lojistik kompleksler ve depolar, ofisler ve perakende bölgesini içerecektir.

Birinci öncelikli tesislerin inşaatı için tüm gerekli etüt ve tasarım işleri tamamlanmıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here