Ana sayfa Kimdir Karabekir Akkoyunlu kimdir?

Karabekir Akkoyunlu kimdir?

103
0

Karabekir Akkoyunlu

1983 yılında İstanbul’da doğan Karabekir Akkoyunlu, Üsdükar Amerikan Lisesi mezunu.

ABD’nin Brown Üniversitesi’nde modern Doğu Avrupa ve Ortadoğu tarihi ile birlikte uluslararası ilişkiler üzerinde çift lisans yapan  Karabekir Akkoyunlu, İngilizce öğretmeni olarak gittiği Endonezya’da motorsiklet ve dalgıçlığa merak sardı, deprem ve yanardağı patlaması atlattı.

Karabekir Akkoyunlu, Cambridge Üniversitesi’nde yazdığı Türkiye ve Endonezya’daki sivil-asker ilişkilerini ele alan master tezi 2007 yılında basıldı. Londra’da siyasi risk danışmanlığı yapan Karabekir Akkoyunlu, 2009 yılında London School of Economics’te başladığı İran ve Türkiye’nin siyasi ve kurumsal dönüşümünü karşılaştırmalı olarak inceleyen doktora tezini 2014 yazında savundu.

İsfahan Üniversitesi’nde Farsça eğitimi alana Karabekir Akkoyunlu, LSE’de Ortadoğu tarihi ve demokrasi teorileri üzerine dersler verdi. Ayrıca Karabekir Akkoyunlu, Oxford Üniversitesi Güneydoğu Avrupa Araştırmaları Merkezi’nde (SEESOX) Arap ayaklanmaları bağlamında Türkiye-Batı ilişkileri üzerine araştırma projesini yürüttü.

Çeşitli uluslararası yayın organlarında düzenli makaleleri yayınlanan Karabekir Akkoyunlu, 2014 sonbaharından beri Graz Üniversitesi Güneydoğu Avrupa Araştırmaları Merkezi’nde modern Türkiye araştırmalarıyla ilgilenmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here