Ana sayfa Emlak Kanal İstanbul Projesi gayrimenkul fiyatlarını nasıl etkiler?

Kanal İstanbul Projesi gayrimenkul fiyatlarını nasıl etkiler?

52
0

Kanal İstanbul güzergahının resmen açıklanmasıyla, bölgedeki emlak fiyatları hareketlendi. Emlakçılar, kanalın Karadeniz çıkışı Durusu’da fiyatların bir günde ikiye katladığını söylüyor. Bazı arsa sahipleri de, fiyatlar daha da artacak beklentisiyle satışları durdurdu.

Kanal İstanbul Projesi‘nin güzergahının açıklanmasıyla beraber, değerine değer katması beklenen bölgelere gözler çevrildi. Bunların başında Küçükçekmece, Başakşehir ve Arnavutköy yer alıyor. Konuyla ilgili görüşleri sorulan Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, ‘çılgın proje‘yi “İstanbul’un değerine değer katacak” diyerek özetledi.

Projenin geçeceği güzergahlar olan Küçükçekmece, Arnavutköy ve Başakşehir’de gayrimenkul artışlarının yüzde 50 civarında seyredeceği belirtildi. Bununla birlikte projenin sadece Türkiye’den değil yurt dışından da yatırımcı çekeceği bildirildi.

Özelmacıklı, “Sadece Arnavutköy’de 2017 yılının ilk 9 ayında yaklaşık 30 binin üzerinde gayrimenkul satışı gerçekleşti. Bazen bu süreçlerde satanlar bile yeni yer alamadıkları için ya da o fiyata yer bulamadıkları için üzüntü yaşayabiliyorlar. Çok hareketli bir piyasa var bu da günümüz ilerledikçe değerini daha da netleştirecek” diye konuştu.

Bu proje konuşulmaya başladığından itibaren Arnavutköy’deki konutların yüzde 50 civarında yıllık artış sağladığını söyleyen Özelmacıklı, artışların bu seyirde devam edeceğini vurguladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here