Ana sayfa Girişim İş Fikirleri Evde ek iş yaparak para kazanmak ister misiniz?

Evde ek iş yaparak para kazanmak ister misiniz?

213
0

İnsanda çare tükenmez. Bazı zorunluluklar inovatif iş fikirleri ateşleyebilir. Evde kolayca yapabileceğiniz iş fikirleri ile para kazanmak mümkün. İşte evde yapabileceğiniz iş fikirleri.

ELMALI POĞAÇALARLA FARK YARATIN

Evde yapabileceğiniz iş fikirlerinden ilki evde hazırlayabileceğiniz lezzetli ürünler var. Hazırlanan pastane tipi ürünler ise büyük ilgi görüyor. Başlangıçta çok sayıda çeşit oluşturmak mümkün. Her şey mutfak becerinize ve gurme alışkanlıklarınıza kalmış. İnternetten verilecek direk siparişler yanında, süper marketler, kafeler, kahvaltı mekanları da müşterileriniz arasında olabilir. En çok ilgi gören çeşit ise Fransızların ‘chausson aux pommes’ adını verdiği bir çeşit elmalı poğaça ürünü.

Büyük ve klasik ölçülerde türevleri var Üretimi kolay, pişirme işlemi ise bildiğimiz ev tipi fırınlarda gerçekleşiyor. On adet büyük, elli adet normal boydaki özel poğaçaların karılıp hazırlanması 30 dakika sürüyor. Pişme süresi ise yaklaşık 40 dakika. Un elma rendesi, şeker, yumurta ve kabartma tozu başlıca girdiler. Yarım ay şekline getirilen poğaçalar üzerine yumurta sarısı sürülerek fırınlanıyor. Eğer içeriğine tereyağı koyarsanız lezzetine doyum olmuyor. Evlere servis için organize olmanız mümkün. Bu önerimiz sadece bir örnek. Tüketicinin damak çeşidine göre sigara böreği dahil her çeşit formu denemek elimizde, Yeter ki ürünleriniz internet ağınızdan potansiyel tüketicilere kolayca ulaşabilsin.

EVDE YAPABİLECEĞİNİZ ÇOK TATLI BİR İŞ FİKİR DAHA EV YAPIMI ‘ÇİKOLATA SUFLE’ 

Özel yağlı kayıt ambalajlarda sunulan en başarılı ürünün adı ise ‘souffle au chocolat’.  Bizde de epey sevilen bu ‘çikolatalı sufle’yi siz de evinizde yaparak satabilir, gelecek taleplerin yoğunluğun karşısında şaşırabilirsiniz. Ürünün vanilya, siyah çikolata, tereyağı ve bize özgü çamfıstığı ya da yeşil fıstıkla zenginleştirilmesi halinde tüketiciler sizin gurme ev mutfağınızın sadık müşterisi olmakla kalmayacak daha sonra da yoğun talep devam edecektir. Önemli olan şey büyük hacimli bir fırına sahip olmanız.

Evde yaparak para kazanabileceğiniz bu iş fikri ile bu konuda çalışan modern bir iş yerine sahip olabilirsiniz. Muhteşem lezzetleriyle hep sizi hatırlatacak, kalıcı bağımlılık yaratacak bir marka ismini şimdiden düşünebiliriniz.

ÇANTAYA SIĞAN ‘PANCHO’LAR 

Uluslararası pratik işler literatüründe ’emergency poncho’ (poncho) olarak geçen basit yağmurlukları evinizde üreterek para kazanabilirsiniz. Üretim için gerekli malzeme uygun plastik rulo ve yapıştırma işlevini sağlayan basit apartlardan ibaret. Yapımı çok basit: Yekpare kesim için standart bir şablon yeterli. Başı koruyan kapüşon bölümü de buna dahil. Yeter ki görüşe engel olmasın. Beden ölçüsü probleminiz yok. En zayıfından en şişman bireye kadar aynı şablonu kullanmanız mümkün. Üretiminizde kullanacağınız plastik materyal saydam olabilir. Tek sorun, belli bir yaşın altındaki çocuklar için yeni bir şablona daha ihtiyacınız olması. ‘Plastik kumaşın’ çok ince ya da kalın olması hiç sorun değil. Önemli husus, belli yerlerin yapıştırılması aşamasında size kolaylık sağlaması ve cebe de sığabilecek hafiflikte olması.

Özel plastikten üretine yağmurluk rulo yapıldığında ya da katlandığında bir dosya çantasına sığabilecek kadar küçük hale gelmeli. Konfor açısından ıslanmış yağmurluğu bir muhafaza içinde tutma fikri de düşünülebilir; tıpkı şemsiyeleri muhafaza eden çıtçıtlı koruyucularda olduğu gibi. Önemli diğer husus fırtınalı havalarda şişerek kullanıcıyı rahatsız etmeyecek şekilde biçim verilmesi. Unutmayın; giyinip kuşanma ve üstünüzden çıkarma işlemi kafadan geçirilip, kafadan çıkarılarak yapılıyor; çok kullanışlı bir teknik.

ÖZEL ABAJURLAR ÜRETME FİKRİ SİZE EVDEN PARA KAZANDIRABİLİR

İhtiyacınız olan başlıca nesneler şunlar: Sevimli çizimlerle hazırlanmış simgeler, şekil verebileceğiniz teller ve ana gövdeyi oluşturacak opak kartonlar. Abajur gövdesini belirleyeceğiniz standartlar üzerinden karton ya da plastik silindir şeklinde sipariş etmeniz de mümkün. Işık kaynağı olarak pil veya düşük enerjili ampulleri tercih edebilmesi yeterli. Her şey sizin estetik algınıza, görsel mizah yeteneğinize ve elbette yaratıcılığınıza kalmış. Geceleri bu abajurlar küçük büyük tüm kullanıcılara sadece güven sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda bulunan ortamda herkesi mutlu edecek loş bir ışık yayacaktır. Abajur gövdelerini kendiniz kolayca hazırlayabilir ya da bu ii yapan noktalara toptan sipariş verebilirsiniz.

Yapacağınız işin son aşaması çok basit; çocukların sevdiği objeleri önceden hazırlayarak, hayvan, çiçek ve masal kahramanları gibi görselleri abajur gövdesini oluşturan silindir üzerine yapıştırmanız yeterli. Bu işlem için çizgi film karakterlerini, karikatürleri ve optik yanılması yapacak görselleri espirili bir şekilde kullanmanız yeterli. Önemli olan, ışık kaynağının güvenlikli özellikler taşıması. Belli bir hikayenin kahramanlarını, karikatürize edilmiş görsellerini seçip aydınlatmanız küçük büyük herkesin hayal dünyasını değiştirecektir. Siparişleri demonte biçimde bir kutu içine koyarak espirili birkaç notla birlikte göndermeniz yeterli.

İNTERNETTEN FİTNESS ANTRENÖRLÜĞÜ YAPARAK PARA KAZANMAK

Ülkemizde bu uygulama başladı mı henüz bilmiyoruz. Eğer özel merakınız ve geçerli bir belgeniz varsa işiniz çok kolay. Üyelerinizi kısa mesajlarla bir araya toplayarak internet üzerinden ilginç fitness antrenörlüğüne hemen başlayabilirsiniz. Kadın ya da erkek olmak pek fark etmiyor. Bu aşamada en büyük yardımcınız sosyal ağlardan birini kullanmaktan ibaret. Her seansa özel bir isim vermek ve seansları sağlık odaklı olarak birbiriyle irtibatlı tutmak çok önemli. İşin diğer önemli kısmı basit fitness ekipmanlarını evinizde üreterek, ya da dışarıda ürettirerek kargoyla üyelere göndermeniz. Her seansa yeni bir heyecan katmak yapacağınız işi daha da renkli hale getirebilir. Ayrıca bazı seanslara ilgi çekici bir yakıştırma yapabilir, bunu derslerinizle uyumlu hale getirebilirsiniz.

Görüntülü egzersiz sırasında fondan uygun müzik yayını yapmanız hem işinize renk katacak, hem de vereceğiniz hareket komutlarına anlam yükleyecektir. Fondaki müziğin yapılacak hareketlerle uyumlu olmasını test etmeyi unutmayın. Hareketlerin ritmine göre klasik müzik terimlerini rahatça kullanabilirisiniz. İşinizi canlı bir stüdyoya taşıyarak tam profesyonel konuma ulaşmanız sizi ülkenin en ünlü antrenörleri arasına katabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here