Ana sayfa Girişim İş Fikirleri Az sermaye ile çok para kazanmanın yolları

Az sermaye ile çok para kazanmanın yolları

219
0

Az sermaye ile çok para kazanmak için internette kendi işinizin patronu olabilirsiniz. İşte internetten para kazanmanın püf noktaları.

Şu anda Türkiye’de 5 milyonu aşkın kişi e-ticaret üzerinden 4 milyar dolara yakın alışveriş yaptığını düşünürsek, internette para çok. Sanal alemde aklı olan kazanıyor. Sürekli bilgisayar başında olmadan para kazanmanın onlarca yöntemi var…

Bir işe başkalarını mutlu etmek için değil, kendiniz için başlayın. Hayallerinizi gerçekleştirmek, iyi bir kazanç elde etmek istiyorsanız, internet size bu fırsatı sunuyor. Ev kadınından beyaz yakalıya, emekliden öğrenciye kadar internetten para kazanmak isteyenlere her geçen gün yenisi ekleniyor.

Türkiye’de internette ticaretin büyüklüğü 3.4 milyar doları buldu. Bu rakam, her yıl %30-50 arasında büyüyor. Bugün fiziksel olarak yaptığımız bir çok iş, internete kayıyor.

KADINLARLA BÜYÜDÜ

İnternetten alışveriş daha yaygın hale gelecek. Şu anda Türkiye’de 5 milyonu aşkın kişinin e-ticaret üzerinden alışveriş yaptığını düşünürsek, internette para var demektir.

Bir kaç sene öncesine kadar erkekler daha yoğundu. Fakat giyim sitelerinin yaygınlaşması ile birlikte kadınlarda e-ticareti yoğun olarak kullanmaya başladı. E-ticaret, hızlı karşılaştırma imkanlarıyla kişilerin istedikleri ürünleri hızlıca ulaşmalarını sağlıyor.

KRİZLERDE YÜKSELDİ

Bu avantaj sayesinde e-ticaret bugüne kadar kriz ortamından büyüyerek çıktı. Peki interneti kullanarak nasıl para kazanacağız. İnternette iş kurmak biraz sabır ve iyi bir araştırma yapma işi aslında. Objektif insanlardan görüş almalı ve tüketiciye mutlaka bir yenilik sunmalı. İnternette en yaygın iş fırsatı satış ortaklığı (affiliate marketing) firmaların satılmasını istedikleri ürünlerinin satışına ortak yada bir diğer deyişle yardımcı olmaktır.

SATIN ORTAĞI OLUN

Siz firmaların ürünlerinin satışını artırmak amacıyla yardımcı olurken; komisyon ücreti alacaksınız. Her bir satıştan alacağınız bu komisyonu ücretleri ürün başına değişti gibi firmadan firmaya da farklılık gösteriyor. Örneğin Teknosa’ya yüzde 2, Darty’ye yüzde 2 komisyonla satış ortağı olabilirsiniz. Bunun gibi diğer tanınmış firmaların da satış ortağı olarak ciddi kazançlar sağlayabilirsiniz. Özellike Türkiye’de satış ortaklığı olarak ciddi kazançlar sağlayabilirsiniz. Özellikle Türkiye’de satış ortaklığı sektöründe ciddi bir eksikliği olduğunu düşünenler Gelirortaklari.com’u mutlaka incelesin. Dolayısıyla dilediğiniz satış ortaklığına katılıp; dilediğiniz ürünlerin satışına ortak olabilirsiniz.

İNTERNETTEN PARA KAZANMAK İÇİN NE YAPMALI?

Bu işi yapabilmeniz için internet bağlantısına sahip olmanız gerekiyor. Sürekli bilgisayar başında olmanıza gerek yok. Çünkü, önemli olan internette bu ürünlerin tanıtımı için gerekli olan materyalleri güncellemeniz. Özetle sizi güncelleme yapmanız satışları artıracaktır. Yani daha fazla müşteriye satışın yapıldığı alana çekecektir. Satışlar gerçekleştikçe ödemeleriniz otomatik olarak hesabınıza yatırılacaktır. Affiliate ağlarına katılabilmek için öncelikle firmaların satış ortaklığını almanız gerekiyor.

İNTERNETTEN PARA KAZANMAK İÇİN SİTE AÇMAK ŞART DEĞİL!

Satış ortaklığı için internet sitesine sahip olmanıza gerek yok. Sadece ve sadece bu kanallarda insanları çekebileceğiniz yazılı ve görsel öğeleri bularak; bunları farklı sitelerde yayınlamanız internet kullanıcılarını bu alanlara çekmeniz gerekiyor. Bu alanlara çektiğiniz internet kullanıcıları içinde binlerce alıcı bulunacaktır. Kullanmadığınız yazılı ve görsel materyalleri farklı internet sitelerinde yayınlayarak bunlar içinde yer alan anahtar kelimelerden ve görsellerden bağlantı verebilirsiniz.

İNTERNETTEN SERMAYESİZ PARA KAZANMAK ÇOK KOLAY BİR İŞ

Verdiğiniz bağlantılar sayesinde satış yapılan ürünün bulunduğu sanal ortama müşterileri kanalize etmiş olacaksınız. Bu sistemde hiçbir müşteriyle muhattap olmanıza gerek yok. Dil dökmenize ya da satış yapmak için uğraşmanıza da gerek yok. sadece sizin yapmanız gereken yönlendirmedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here