Ana sayfa Kimdir Ali Ağaoğlu kimdir?

Ali Ağaoğlu kimdir?

103
0

Adını Ali Ağaoğlu olarak bildiğimiz aslında gerçek adı Ali İbrahim Ağaoğlu, 1954 yılında Trabzon’a bağlı Of ilçesinde dünyaya gelmiştir.

Türkiye’nin en zengin iş adamlarından biri olan Ali Ağaoğlu kimdir? Basına lüks yaşamı, evi ve arabaları ile konu olan Ali Ağaoğlu’nun serveti ne kadardır?

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı olan Ali Ağaoğlu, lise eğitimi son sınıfta ticarete atılmasıyla iş hayatına başlamıştır.

Ali İbrahim Ağaoğlu (3 Mart 1954 Of, Trabzon) Türk işadamı ve beş çocuk babasıdır. Forbes’in yaptığı araştırmaya göre, 2,7 milyar dolarlık servetiyle Türkiye’nin en zengin işadamlarından biridir.

Kendisi gibi müteahhit olan Ali Ağaoğlu’nun babası Mithat Ağaoğlu 2013 yılında gece yarısı evinde geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti.

ALİ AĞAOĞLU KİMDİR?

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı olan Türk işadamı. İnşaat sektörünün Türkiye‘deki en bilinen isimlerinden birisi olan Ali Ağaoğlu, sempatik tavırları ve çalıştığı sektördeki büyük başarısıyla tanınmaktadır. Kendisini inşaatçı değil, Yaşam Mimarı olarak gördüğünü belirtmiştir.

Ali Ağaoğlu, 3 Mart 1954 tarihinde, Trabzon‘a bağlı olan Of ilçesinde dünyaya geldi. Babası Mithat Ağaoğlu, İstanbul‘da döneminin tanınmış müteahhitleri arasındaydı. Babasının da etkisiyle gençlik yıllarında bir yandan okuyup bir yandan da inşaatlarda bu mesleği temelden öğrenen Ali Ağaoğlu, 1975 yılında babasının geçirdiği ciddi bir kalp rahatsızlığı sonrasında bir süreliğine aile işlerinin başına geçti; bu dönemde iş yükünden dolayı liseyi yarıda bırakmak zorunda kalmıştı.

Babasından ise ticari anlamda yollarını 1977 yılında ayırmasının ardından Ağaoğlu Şirketler Grubu’nu kuran Ali Ağaoğlu, kısa bir süre içerisinde inşaat, turizm ve hizm en büyük isimlerinden birisi oldu.1981 yılından itibaren toplu konut siteleri üretmeye başlayan Ağaoğlu Şirketler Grubu, özellikle 1990‘lı yılların sonlarında başladığı “My” konseptli yaşam alanları ile ülkemizde inşaat sektörünün geleceğini belirleyen isim oldu. My World, My Office, My Towerland gibi projeleri ile Ataşehir, Ayazma ve Çekmeköy bölgelerine büyük bir canlılık getiren Ağaoğlu Şirketler Grubu, 2010 yılını 1 milyar TL’lik bir ciroyla kapatırken, 2011 yılı için kendisine 2 milyar TL’lik bir hedef koyarak alanında liderliği sürdürmekte.

Şirketinin televizyonda yayınlanan reklamlarında rol alarak halk ile yakın ilişkiler kuran, farklı bir işadamı profili çizen Ali Ağaoğlu, iş yaşamının yanı sıra özel hayatı ve lüks araba tutkusuyla da kendisinden bolca söz ettirdi. Aralarında, Ferrari, Tesla ve Bently’nin de bulunduğu lüks araba koleksiyonu ile pek çok gazeteye ve tv programına haber olan başarılı iş adamı, lüks araba tutkusu ile tanınıyor.

Ali Ağaoğlu halen ayrı yaşadığı ilk eşi ile evlidir ve bu evlilikten iki çocuk sahibidir. Nihaklı ve nikahsız tüm işlerinden toplam 5 çocuğu vardır. İlerleyen yaşına rağmen günde 15 saat çalışarak kendisini dinç tuttuğunu belirten başarılı iş adamı, 25’ten fazla şirketi bünyesinde barındıran Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun kurucusu ve halen Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

Ali Ağaoğlu’nun üç evi vardır: Ataşehir’de nikalı eşi Semra Hanım’ın oturduğu evi, Ayten Alper’in oturduğu Altunizade’deki evi ve “bekarlık evim” dediği Vaniköy’deki evi.

ALİ AĞAOĞLU’NUN İŞLERİ VE ÇOCUKLARI

Ali Ağaoğlu’nun ilk eşi olan Semra Ağaoğlu’dan Alican Ağaoğlu (1992) ve Sena Ağaoğlu (1995) adında bir erkek bir de kız oğlu var.

İkinci eşi Ayten Aplar’dan Mertcan (2006) adında bir oğlu var.

Rus sevgilisi Sophia Larina’dan sonra tanıştığı Petek Ertüre (1981) ile birlikte yaşamaya başlayan Ali Ağaoğlu’nun Ali Ege adında bir çocuğu dünyaya geldi.

Yoğun iş temposundan fırsat bulukça tarihi köşkte kızı Sena ve oğlu Alican ile zaman geçiriyor. Köşkün bahçesinde kızı Sena ve köpeği ile oynuyor. Ali Bey, “Çocuklarımla sohbet edip, köpekle oynamak beni rahatlatıyor. Onlarla birşeyleri paylaşarak dinleniyorum” diyor. Alican Ağaoğlu, liseyi İsviçre’de okuyor, daha sonra da ekonomi tahsilini İngiltere’de tamamlayacak. Sena Ağaoğlu ise eğitimini Özel Irmak Koleji’inde sürdürüyor.

Hızlı otomobil kullanmayı sevdiğini söyleyen Ali Ağaoğlu’nun diğet tutkusu da Jaguarı. Şirket merkezinde şantiyelere, evinden iş görüşmelerine gidip gelirlen genellikle Jaguar’ın direksiyonuna kendisi geçiyor. Sadece trafiğin yoğun olduğu saatlerde şöförünü yanına alıyor.

Zaman zaman Kilyos’taki çiftliğine kendini attığını söyleyen Ağaoğlu “Doğayı ve hayvanları çok seviyorum. Kilyos’taki çiftliğimde sebze meyve yetiştirmeyi seviyorum. Hayvanlarla ilgilenmek beni dinlendiriyor. Çiftlikte kuşlarım, ördeklerim, tavus kuşlarım, ineklerim ve koyunlarım var” diyor.

Ali Ağaoğlu, ağalara yakışır şekilde yaşıyor. Ali Ağaoğlu’nun evi Vaniköy’de 1500 metrekare bahçe içinde 800 metrekare yalı. Bentlye, Ferrari ve Rolls Royce gibi markaların aralarında bulunduğu 10 milyon TL’lik otomobil garajı mevcut. Cep telefonu tercihi ise 24 bin dolar değerindeki Vertu.

Ali Ağaoğlu hayatı hakkında merak edilenler

  • Cumartesi ve pazar günleri de dahil, yanımda Adriana Lima da olsa, sabah 7’de kalkar, duşumu alır, kahvaltımı yapar, işimin başına giderim.
  • Hayatımda birinci önceliğim hep işim oldu. İşim benim hobim. İşkolik bir adamım. Önce iş, sonra aşk diyorum.
  • Anamdan bekar doğdum. Bekar, yakışıklı, sağlıklı bir adamım. Tabii ki dışarı da çıkarım, gezerim de, eğlenirim de…
  • Bir kızım, bir oğlum var. Bildiğim onlar. Bilmediğim başka varsa, DNA testi yapıp sonuca bakarız.
  • Favori arabalarım: Rolls Royce, Bentlye, Ferrari.
  • Çeşitli markalardan 30-40 adet saatim var. Bunlardan biri de Breguet’dir. Saatte çok klasik tarzları değil, tasarım ürünleri beğenirim.
  • Donuma kadar Tom Ford giyerim.
  • Mekan ayrımım yok. Eğlenmeyi sevdiğim için çoğu mekana giderim.
  • Rakı balık çok severim. Kaliteli şarapları ve viskiyi de severim. Daha çok Chivas Regal içerim.
  • Karadeniz yemeklerine bayılırım. Anam bir karalahana dolması yapar, parmaklarınızı yersiniz. Ama genelde etçiyimdir. Kırmızı et ve balık tercihimdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here