Bugün 12 Mart 2018 Pazartesi
 • İstanbul13 °C
 • Ankara2 °C
 • BIST
  116.915
  %0.30
 • Altın
  162,348
  %0.06
 • Dolar
  3,8094
  %-0.35
 • Euro
  4,6962
  %-0.34
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yurtdışında iş yapan şirketlerin iş yaptığı ülke 104'e ulaştı
07 Şubat 2015 Cumartesi 11:58

Yurtdışında iş yapan şirketlerin iş yaptığı ülke 104'e ulaştı

Türkiye Müteahhitler Birliği’nin verilerine göre 2014 sonu itibarıyla Türk müteahhitlerin faaliyet gösterdiği ülke sayısı 104'e ulaştı.

Türkiye Müteahhitler Birliği’nin verilerine göre 2014 sonu itibarıyla Türk müteahhitlerin faaliyet gösterdiği ülke sayısı 104’e, bu ülkelerde üstlenilen proje sayısı 7 bin 684’e, projelerin toplam tutarı ise 300,3 milyar dolara ulaştı.

2014’te en çok proje üstlenilen ilk 5 ülke Türkmenistan, Rusya, Cezayir, Katar ve Kazakistan oldu.

İşte yurt dışında iş yapan inşaat şirketlerinin devam eden projeleri

LİMAK İNŞAAT

1976 yılında mühendislik ve müteahhitlik hizmetler vermek amacıyla kurulan Limak İnşaat, iş hacmindeki hızlı artışla beraber, Türkiye’nin önde gelen resmi ve özel kuruluşlarına bağlı olarak yürütülen, baraj, sulama tesisleri, boru hatları, arıtma tesisleri, anahtar teslim fabrika ve otoyol/yol işlerini üstlendi. Limak İnşaat, her geçen gün büyüyen sermayesi ve makine parkı ile ülke ekonomisine katkıda bulunuyor.

Mısır – Kahire Uluslararası Havalimanı 2 No’lu Terminal Binası Yenileme ve Genişleme projesi
Suudi Arabistan – Ras Al Khair-Riyadh Su İletim Hattı
Suudi Arabistan – Ras Al Khair-Hafar Al Batin Su İletim Hattı
Pakistan – Qila Saifullah-Zhob (ICB-3B) N-50 Karayolu
Pakistan – Sukkur-Shikarpur-Jacobadad (ICB-5) N-65 Karayolu
Irak – Gali-Zakho Tüneli
Bafra, Kıbrıs – Limak Babylon Hotel & Resort
Arnavutluk – Devoll Hidroelektrik Santralleri
Makedonya – Üsküp Karma Kullanımlı Üstyapı Projesi

ONUR İNŞAAT

1981 yılında faaliye başlayan firma karayolları ulaşum altyapısında önemli çalışmalara imza atmıştır. 1981 – 1990 yılları arasında Cumhuriyet Karayolları Genel Müdürlüğüne bağlı muhtelif bölgelerde, Devlet ve İl yıllarında yol yapımı ve onarımı ile ilgili taahhüt etmiş olduğu işleri başarı ile tamamlamıştır.

Moldova, Chisinau – Soroca Yolu Rehabilitasyon İşi
Umman Batınah Sahil Yolu Yapımı

TAV İNŞAAT

1997 yılında İstanbul Atatürk Havalimanı inşaatıyla faaliyete geçen TAV İnşaat, 10 Ekim 2003 tarihinde TAV Havalimanları Holding A.Ş. bünyesinden ayrılarak, Tepe Holding, Akfen Holding ve Sera Yapı Endüstrisi ve Ticaret A.Ş. tarafından kurulmuştur. TAV İnşaat yeni bir ticari işletme olmasına karşın, dünya inşaat sektöründe ilerleme yolunda kararlı adımlar atmaktadır.

Şirket’in ortaklık yapısı %49 Aeroports de Paris Grubu, %21,7 Akfen Holding, %24,2 Tepe ve %5,1 Sera şeklindedir.TAV İnşaat’ın faaliyet konusu yurt içinde ve yurt dışında havalimanı terminalleri, hangar ve tesisleri, alışveriş merkezleri, turizm tesisleri, spor tesisleri, eğlence merkezleri, işyerleri, sanayi tesisleri, konutlar ve toplu konutlar, yol, tünel, metro, köprü, baraj, telefon hatları ve diğer altyapı tesisleri, kültür ve sosyal içerikli yapıları taahhüt etmek suretiyle doğrudan, YİD modeli çerçevesinde, karma model kapsamında veya kat karşılığı inşa etmek, işletmek, pazarlamak, satmak veya kiralamak, her türlü inşaat ve taahhüt işleri yapmak, iştigal konusu ile bağlantılı olarak danışmanlık ve kontrollük hizmetleri vermektir.

TAV İnşaat yurtdışı devam eden projeleri

Dubai – Marina 101
Libya – Trablus Uluslararası Havalimanı
Libya – Sebha Uluslararası Havalimanı
Katar – Doha Uluslararası Havalimanı
Umman Muscat Uluslararası Havalimanı
Suudi Arabistan – Medine Uluslararası Havalimanı
Suudi Arabistan – King Abdul Aziz Havalimanı
Abu Dabi Orta Terminal Binası

KOLİN İNŞAAT

Kolin İnşaat 1977 yılında kuruldu. Kurulduğu günden bu yana ortaya koyduğu istikrarlı performansıyla sürdürülebilir bir büyüme örneği sergiyen Kolin İnşaat, güçlü ve saygın şirketler arasındaki yerini aldı.

İnşaat-taahhüt işkolunda faaliyet gösteren Kolin İnşaat, Grubun ana şirketi ve itici gücüdür. 37 yıllık iş deneyimini, mali gücünü ve teknik yetkinliklerini kullanarak sayısız projeyi başarıyla tamamlamıştır. Şirketin iş portföyünde; ulaştırma ve altyapı projeleri başta olmak üzere, tarım ve enerji projeleri ile bina, konut ve endüstriyel tesis projeleri yer almaktadır.

Türkiye’nin yanı sıra dünyanın farklı coğrafyalarında da tercih edilen bir iş ortağı olmayı başaran Kolin İnşaat; Libya’dan Azerbaycan, Uganda ve Sırbistan’a kadar yayılan geniş bir coğrafyada hizmet vermektedir.

Kolin İnşaat yurt dışı devam eden projeler

Libya – Bingazi Ovası Su Dağıtım Sistemi Projesi
Libya – 2 Adet Pompa İstasyonu ve Wadi Al Gattara, Ghout El Sultan ve Bingazi Ovaları Su İletim Hattı Projelendirme ve İnşaat İşleri
Libya - Libya Tajurada’daki Ulusal Toplu Konut Projesi (10680) Ana Altyapı İmalatları İşi
Uganda – Hoima-Kaiso–Tonya Karayolunun (92 Km) Kaplanmış (Bitümlü) Standarda Yükseltilmesi İşi
Azerbaycan – Alat-Astra Otoyolu, Masalli-Jalilabad (Km 142+890 – 110+700) Kesiminin Yapım İşi
Azerbaycan – İsmayilli Şehri İçme Suyu Temin ve Kanalizasyon Sistemi ve Atık Su Arıtma Tesisi Yapımı İnşaatı
Azerbaycan – Hajiqabul-Horadiz Yolunun Rehabilitasyonu (M6), Kısım 2, Bulagli-Bahramtepe Bölümü, Km: 40+500-112+550 Km Arası

METİŞ İNŞAAT

Metiş İnşat 1967 yılında kuruldu. Kuruluşundan günümüze kadar istikrarlı bir büyüme gösteren Metin İnşaat, sektördeki lider kuruluşlardan biri olarak 39 yıldır büyük inşaat projelerini hayata geçirmeye devam etmektedir. Büyük bir çoğunluğunu askeri ve endüstriyel yapılar, yollar ile hava üstlerinin oluşturduğu projelerin ilki 60’lı yılların sonlarına doğru tamamlanmıştır. Yurtiçinde edindiği başarılı tecrübeleri her geçen gün geliştirerek, 80’li yılların başında Libya Misurata’da birçok tesisin yapım işini alan Metiş, bu sayede denizaşırı ülkelerde de faaliyet göstermeye başlamıştır. 1980’li yılların ikinci yarısında, Türkiye ve uluslararası arenada birçok konut, bina, altyapı, askeri ve endüstriyel tesis projesini tamamlayan Metiş Inşaat, Türk müteahhitlik sektörü içerisindeki ağırlığını her zaman hissettirmiştir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Patron Türk | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA