Browsing Tag

Rothschild Ailesi

nathaniel rothschild kimdir
Kimdir,

Nathaniel Philip Rothschild kimdir?

Dünyanın en zengin ailesi olan Rothschild Ailesi’nin üyesi olan Nathaniel Philip Victor James (Nat) Rothschild kimdir?

Nathaniel Philip Victor James Rothschild kimdir?

Nathaniel Philip Victor James “Nat” Rothschild Alman kökenli yahudi bir aile olan Rothschild Ailesi’nin önemli bir üyesidir. (Rothschild Ailesi’nin serveti) 12 Temmuz 1971  Londra doğumlu olan Nathaniel Philip Rothschild metal, maden ve doğal kaynaklar üzerine yatırım danışmanlığı yapan JNR Limited’in başkanıdır ve doğal kaynaklar ile ilgili faaliyet gösteren Bumi PLC’nin eş başkanıdır. Bu şirketin kurulmasına ve London Stock Exchange’de yer almasına yardım etmiştir.

Nathaniel Rothschild uluslararası iş dünyasında çok geniş bir faaliyet alanına sahiptir ve dünyanın en zengin ailelerinden Rothschild Ailesi’ni bir üyesidir. Nathaniel Philip Rothschild Jacob Rothschild, 4. Baron Rothschild’in ve Serena Mary Dunn’in 4 çocuğundan en küçük olanıdır ve tek erkek çocuklarıdır.

Nathaniel Rothschild kariyerine 1994 yılında Londra’da Lazard Brothers portföy yönetiminde başladı. Daha sonra Morgan Stanley ve Lehman Brothers’ın eski birleşme ve satın alma başkanı Eric Gleacher’in New York’da kurduğu birleşme ve satın alma danışmanlığı firması Gleacher Partners’de çalışmaya başladı.

Birçok fonun kurucusu ve yatırımlarında söz sahibi Nat Rothschild, İngiltere’nin en iyi fon yöneticileri listesinde üst sıralarda.

nathaniel rothschild

Nathaniel Rothschild, Avrupa perakendecisi ve giyim markası Kookai’nin sahibi Vivarte’nin eski başkanıdır.

Mezun olduğu okullar
King’s College London Bağımlılık Psikolojisi Yüksek Lisansı(2013-2014)
Oxford Üniversitesi Tarih bölümü(1989-1993)
Eton College(1984-1989)
Court College(1977-1984)

Resmi vatandaşı olduğu ülkeler
Birleşik Krallık, Kanada, İsviçre, Karadağ

Nathaniel Rothschild 2010’dan beri, Barrick Gold Corporation’da icracı olmayan yönetici olarak görev yapmaktadır.

Nathaniel Philip Rothschild ayrıca 2007 yılındaki kuruluşundan 2011 yılının Aralık ayındaki dağılışına kadar dünyanın en büyük alüminyum üreticisi olan United Company Rusal PLC’nin Ulsuslararası Danışmanlık Kurulu’nda başkan olarak görev yapmıştır.

The Observer gazetesinin haberine göre, Nathaniel Rothschild 200 yılında Rothschild’in miras yoluyla elde ettiğini açıkladığı 500 milyon İngiliz sterlini’ne ilaveten, gerçek miktarın İsviçre’de birtakım ortaklıklarda gizlenmiş 40 milyar İngiliz sterlini olduğu ifade edilmektedir. 2011 yılında, The Sunday Times, Nathaniel Rothschild servetini $1.6 milyar olarak tahmin etmiştir.

NAT RORHSCHOLD INGİLTERE’NİN EN ZENGİN 67’NCİ KİŞİSİ
Sunday Times tarafından hazırlanan listede 1 milyar pound’luk servetiyle Nat Rothschild İngiltere’nin en zengin 100 kişisi arasında 67’nci sırada gösterilmişti. Ama bu servetin buz dağının görünen yüzü olduğunu söyleyenlerin sayısı çok. Ünlü milyarder, Forbes dergisinin en zenginler listesinde ise yer almıyor.

Rothschild ailesi Alman Yahudi kökenlere sahip. Başta İngiltere, ABD olmak üzere dünyanın her yerinde yatırımları var. Yönettikleri paranın 15 trilyon dolar civarında olduğu söyleniyor.

Nat Rothschild ailenin son kuşak temsilcilerinden.
İngiltere’nin elit okullarından Eton ve Oxford mezunu.
Dünyanın en büyük alüminyum üreticisi Rusal’m, altın üreticisi Barrick’in ve Endonezyalı kömür devi Bumi’nin yönetiminde. Ayrıca Brookings Enstitüsü gibi önemli düşünce kuruluşlarında da söz sahibi.

Karamehmet’in yeni ortağı Nat Rothschild (2011)
Dünyanın en zengin ailelerinin birine mensup Nat Rothschild in Karamehmet ile ortaklığını değerlendiren Wall Street Journal “Rothschild dünyanın son büyük petrol rezervleri için Kuzey Irak’a girdi” dedi. Nathaniel Philip Victor James Rothschild, bilinen ismiyle Nat Rothschild şirketin yüzde 50″sini 2.1 milyar dolara satın aldı.

Nathaniel Rothschild ve Annabelle Neilson
Annabelle NeilsonNathaniel Rothschild, 1989 yılında Hindistan’da bir plajda ünlü bir model olan Annabelle Neilson ile tanıştı. 6 yıl boyunca çıktıktan sonra Kasım 1995’de evlenmeye karar verdiler. Ailelerinden habersiz Las Vegas’a kaçarak gizlice evlendiler. Aralarında çıkan sorunlar sebebiyle 1997 yılında boşanmaya karar verdiler ve 1998 yılında boşandılar. Neilson, Rothschild ile yaşadığı ilişki hakkında konuşmayacağına dair gizlilik anlaşması imzalamıştır.

2000 yılında İsviçre’ye yerleşmeden önce belli bir süre New York’da yaşayan Nathaniel Rothschild’in Paris, Moskova, New York ve Yunanistan’ın Korfu adasında evleri vardır. Bu evlerde en fazla birkaç gün kalmaktadır. Kışın vaktinin büyük çoğunluğunu İsviçre Klosters’daki evinde geçirmektedir. Düşük vergi oranları sebebiyle 2000 yılında İsviçre’ye yerleşmiş ve 2006 yılında İsviçre vatandaşlığına geçmiştir.

Nathaniel Rothschild 5 milyon İngiliz sterlini değerindeki özel Gulfstream G550 jetiyle her sene 750 saatlik uçuş gerçekleştirmektedir.

Futbolu sevdiğini söyleyen Nathaniel Rothschild yakın arkadaşı olan Roman Abramoviç‘i Chelsea FC takımını satın alması için ikna etmiştir. Rothschild, geçmişte Abromovic’in servetini onun adına yönettiğini ifade etmiştir.

Nat Rothschild, 40’ıncı yaşgününü Karadağ’da partiyle kutladı

Nat Rothschild doğum günü partisiRothschild ailesinin varisi bankacı, 400 ünlü ve zengin konuğu davet ettiği parti için tam 1 milyon sterlin (2.6 milyon TL) harcadı. Milyarder, davetlileri parti için kapattırdığı, geceliği 700 sterlin olan Aman Sveti Stefan Oteli’nde ağırladı.

3 gün süren partide 5 ton içki ve yiyecek tüketildi. Kutlamada en çok dikkat çeken 165 metrelik ve içinde dev disko toplarının yüzdüğü havuz oldu. Parti için Uruguay’dan 100 palmiye getirtildi. 100 bin sterlinlik şampanya tüketildi. Partiye Roman Abramoviç, Rus oligark Oleg Deripaska ve BP’nin eski patronu Tony Hayward da katıldı.

Montenegro hosts billionaire Nat Rothschild’s birthday bash

rotschilds ailesi kimdir
Haber,

Rothschild Ailesi’nin serveti ve ünlü şirketleri

no comment

Paranın efendisi Rothschild Ailesi’nin ünlü şirketleri ve kontrol ettikleri para..

Rothschild ailesinin soyunun Yahudi inancına sahip Hazar Türkleri’ne dayandığı söylenmekteyse de bu konuda kesin bir kanıt bulunmamaktadır. Ailenin sahip olduğu finans imparatorluğunun kurucusu Mayer Amschel Rothschild tam anlamıyla bir Yahudi ırkçısıdır ve akıl almaz boyuttaki servetini Yahudi “ırkının” yükselişi için bir vakfa devretmiştir.

Rothschild Ailesi’nin servetinin ne kadar olduğunu gerçek anlamda bilmek imkansız olsa da yaygın söylenti tüm dünya servetinin yarısı olduğu yönündedir.

Ancak bu listede garip olan bir yan var. Bu liste son derece detaylı ve ciddi araştırmalardan sonra yayınlanmasına rağmen hiçbir zaman listeye dünyadaki pek çok dev banka, petrol şirketi, endüstri şirketlerine sahip olan Rothschild Ailesi ve Rockefeller Ailesi‘ne mensup kimsenin girmemiş oluşudur.

Küresel finans piyasalarına ve ABD dahil pek çok hükümetin üzerinde ciddi kontrole sahip olduğu söylenen, basında ve kamuoyundan sürekli uzak duran, servetleri hesaplandığında dudak uçuklatacak rakamlar ortaya çıkan bu aile Forbes zenginler listesinde yer almıyor.

rotschilds ailesi arması

Rothschild ne anlama geliyor?

Rothschild ismi Almanca “kırmızı kalkan” demektir, İngilizce gibi okunması hata olur, “Rosşiıld” diye okusanız kafidir. Ailenin armasında sıkılı bir yumruk ve kurucu fert olan Mayer’in beş oğlunu simgeleyen beş ok bulunmaktadır.

ROTHSCHİLD AİLESİ’NİN İLLUMİNATİ BAĞLANTISI

Rothschild adının geçtiği yerde -yerleşik hale gelmiş bir algı nedeniyle- İlluminati’yi anmamak mümkün olmasa da bu biraz karışık bir konudur ve hakkında sayısız komplo teorisi bulunan yapıyı bütünüyle akılcı ve doğru şekilde ifade etmek kolay değildir, bir grup ateist tarafından kurulan ve kısa ömürlü olan örgütün dağıldıkları söylenen tarihte aslında hayatının sonuna gelmediği ve gizli bir şekilde eylemlerine devam etmekte olduğu düşünülmektedir, İlluminati’nin bir zamanlar dünya üzerindeki dinleri sona erdirmek isteyen bir örgüt olduğu söylenir ki bu doğrudur, ancak Yahudi soyunu ve inancını yüceltmeye yeminli Rothschild ailesinin ideolojik yapısı ile örgütün ideolojisinin ne boyutta örtüştüğü bu anlamda tartışmaya açık bir konudur. İlluminati hakkında Masonluğun iki kolundan biri olduğu söylenir, Gizli Mason Örgütü olarak adlandırılan İlluminati’nin yanısıra “Şov Masonluk Örgütü” adı altında, herkesin gözleri önünde varolan yapılar ifade edilmektedir.

PARANIN GERÇEK EFENDİLERİ

Rothschild‘lar hangi alanlarda ne iş yapıyorlar ve bu seviyelere gelebilmek için hangi yollardan geçtiler?

ROTHSCHİLD AİLESİ
MODERN BANKACILIĞIN VE KÜRESEL EKONOMİNİN KURUCULARI

Rothschild Ailesi‘nin temelini daha sonra adeta bir finans imperatoruna dönülecek olan Mayer Amschel Rothschild atmıştır. İşe Almanya’da ufak tefek bankerlik işleri ile başlayan Mayer Amschel Rothschild daha sonraları işleri büyümeye başlayınca Londra’ya göç etmiş ve burada çok stratejik bir karar alarak 5 oğlunu Avrupa’nın o dönemli en önemli 5 merkezi olan Lonra, Paris, Frankfurt, Napoli ve Viyana’ya göndermiştir.

Nathan Mayer RothschildMayer Amschel‘in üçüncü oğlu Nathan Mayer (1777-1836), 1800 civarlarında İngiltere’ye gitti ve Napolyon’un kuşatması sırasında İngiltere için eşyalar kaçırdı. Kardeşlerinin yardımı ile Nathan Mayer ayrıca İspana’daki İngiliz ordusunu finanse etmek amacıyla Fransa’dan altın da taşıdı. Bu çabaları, Nathan’a İngiliz hazinesinin temsilcisi unvanını kazandırdı. Savaşın sonunda, Rothschild Ailesi Fransa ve Avusturya’ya borç vermekle yükümlüydü.

Nathan’ın erkek kardeşi Jacob (1792-1868) Fransa’nın başkenti Paris’te banka kurdu. Onun kardeşi Salamon Mayer ise (1774-1855) Avusturya’nın başkaneti Viyana’da bir banka kurdu. Diğer erkek kardeş Karl Mayer (1788-1855) İtalya’nın Napoli şehrinde bir başka bakna kurdu ama tutunamadı ve 1861 civarında kapattı. En yaşlı kardeş Amschel Mayer (1773-1855), Frankfurt’taki ekonomik işlerden sorumlu olarak kaldı.

Oğullarının bu 5 stratejik noktaya dağılması ile birlikte Rothschild Ailesi‘nin bilgi ve istihbarat ağının oluşmasını hedefleyen Mayer Amschel Rothschild bu öngörüsünde haklı çıkmıştı. Rothschild‘ler kısa süre içerisinde Avrupa’da muhteşem bir bilgi ağı kurmuşlardı. Rothschild Ailesi‘nin asıl zenginleşme süreci ise savaş ticareti yapmaya başlamaları ile oldu.

Napolyo’nun İngiltere ile yaptığı Waterloo Savaşı’da İngiltere’ye mal kaçıran ve birlikleri finanse eden Mayer Rothschild bir yandan da her iki ülkenin hükümetine yüksek faizle borç verdi.Savaşı Napolyon’nun kaybettiğini geniş istihbarat ağları sayesinde herkesten önce öğrenen

Rothschild‘ler hemen Londra’daki Nathan Mayer Rothschild vasıtası ile ellerindeki bütün hisseleri satmaya başladı. Bu savaşı Napolyon’un kazandığı izlenimini yarattı. Böylece herkes elindeki hisseleri satmaya başladı. Nathan Mayer Rothschild bir yandan da gizlice satılan bu hisseleri toplamaya başladı.

Birkaç gün içerisinde Napolyo’nun savaşı kaybettiği haberi Londra Borsa’ına bomba gibi düşerken, Rothschild‘ler çoktan düşük fiyattan topladıkları hisseleri sayesinde çok büyük servet elde etmişlerdi bile.

Bu arada İngiltere’nin İspanya ile olan savaşında İngiliz ordularını finanse eden aileden, Nathan Mayer Rothschild “İngiliz Hazinesinin Temsilcisi” unvanını da kazandı, aile savaş sonrasında İngiliz hükümetinin borç vermeye devam etti.

Bu arada Çin İmparatorluğu ile İngiltere arasında “Afyon Krizi” patlak verdi. İngiliz tüccarlar, Kraliyet ailesinin desteğini sağlaması için Rothschild‘lere başvurdular. İngiliz hükümetini savaşa ikna eden aile Çin ile İngiltere arasındaki savaşta da İngiltere’ye borç vererek servetini katladı. Savaşı Çin’in kaybetmesi üzerine İngilizlerin kontrolüne geçen Hong Kong’un kontrolü aileye verildi. Aile burada Hong Kong Shangai Bank of Corporation (HSBC) adı ile ilk bankasını kurdu. Bu banka aracılığı ile aynı zamanda dünya afyon ticaretinin tekelini de Rothschild‘ler ellerine aldılar.

Rothschild Malikanesi

Rothschild Ailesi, Avrupa ve Amerika’dan tren yollarını finanse etti ve ABD’de isteyenlere borç alma imkanı sağladı. Nathan Mayer‘in oğlu Lionel Nathan (1808-1870) 1875’te Süveyş Kanalı’nın kontrolünü satın alması için Başbakan Benjamin Disraeli tarafından kullanılmak üzere İngiltere’ye borç verd. Lionel Nathan İngiliz Meclisi’ne seçilen ilk Yahudiyi ve onun oğlu Nathan Mayer (1840-1915) ilk Baron Rothschild oldu.

Günümüzün ünlü firmaları SiemensAEG ve Bosch‘un kuruluşunu da aile finanse etti. Aile 20. Yüzyıl ile birlikte ilgisini madenlere doğru çevirmeye başladı.

Aile Osmanlı İmparatorluğu’nun çöküşü ile birlikte Ortadoğu’da BP ve Royal Dutch Shell ile birlikte petrol pazarına girdi. Güney Afrika’nın ise elmas ve savaşlarını finanse etti. Nitekim Güney Afrika’da elmas tüccarlığından büyük paralar kazanan, ünlü De Beers firmasını kuran, Zimbabve’yi İngiltere adına fetheden ve buradaki değerli madenleri sömüren, sonrasında bu ülkeye “Rodezya” olarak kendi ismini veren Cecil Rodes ölümünün ardından tüm mirasını çocukları yerine Rothschild‘lere bıraktı.

Evelyn RothschildAilenin en son temsilcilerinden Sir Evelya de Rothschild. Forbes’in milyarderler sıralamasında yer alıyor. 72 yaşındaki Rothschild, 20 yıldır İngiliz Bankası NM Rothschild ve Fransa’nın dışındaki diğer yatırımları yönetiyor. Fransa’daki yatırımların başında ise kuzeni Baron David de Rothschildvar.

Bu arada baba Rothschild’in ailesine bıraktığı vasiyete sık sıkıya uyuldu.

İş yerinde kilit işlevindeki önemli pozisyonlar, sadece aileden kişilere emanet edilecek.
İşlerde ailenin sadece erkek üyeleri görev alacak.
Ailenin çoğunluğu karşı bir karar almadığı sürece, her zaman en büyük oğlu ailenin başkanı olacak.
Ailede evlilikler, birinci veya ikinci dereceden kuzenler arasında gerçekleştirilecek.
Hukuki bir envanter tanzimi ve servet neşri alsa yapılmayacaktır.

ROTHSCHİLD’LERİN ÜNLÜ ŞİRKETLERİ VE KONTROL ETTİKLERİ PARA

David de RothschildRothschild Ailesi bugün dünya genelinde yapılan elmas ticaretinin yüzde 90’ını, elmas üretiminin yüzde 40’ını, kömür-bakır-uranyum-alüminyum ticaretinin de yüzde 15’ini gerçekleştirmektedir.

Ailenin günümüzde en ünlü şirketleri HSBC Bank, Royal Bank of Scotland, Banco Santander, De Beers, Rio Tinto, ING Group ve Aviva’dır. Aile ayrıca 2000 yılında Fransız devletine sattıkları BNP Baripas şirketi ile Somanh Bankası’nın da (kapanana kadar) kurucusu ve sahibidir.

Son yıllarda şarap pazarına da giren aile Fransa, Şili, Amerika ve Güney Afrika’da üretim yapmakta, Fransız şarap piyasasının yüzde 50’sini elinde bulundurmaktadır.

Ailenin serveti yaklaşık 2009 verilerine göre 4-5 trilyon dolardır. Kontol ettiği oara ise 15 trilyon dolar civarındadır.

rockefeller ailesi kimdir