Bugün 12 Mart 2018 Pazartesi
 • İstanbul13 °C
 • Ankara2 °C
 • BIST
  116.915
  %0.30
 • Altın
  162,348
  %0.06
 • Dolar
  3,8094
  %-0.35
 • Euro
  4,6962
  %-0.34
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Recep Zıpkınkurt ve Mustafa Altunhan arasında kavga!
10 Mart 2015 Salı 20:58

Recep Zıpkınkurt ve Mustafa Altunhan arasında kavga!

Edirne Ticaret Odası'nda çıkan sözlü tartışma kısa sürede yumruklu kavgaya dönüştü.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu toplantısında Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ve Eski Kırkpınar Ağası Mustafa Altunhan arasında çıkan tartışma kısa sürede yumruklu kavgaya dönüştü.

Recep ZıpkınkurtEdinilen bilgiye göre, Toplantı sonrasında Meclis toplantısını yapmak üzere alt katta bulunan toplantı salonuna geçen yöneticilerin yanına Meclis üyesi olan iş adamı ve Kırkpınar eski ağası Mustafa Altunhan gelerek, Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ve bazı üyeleri şaka yollu sözlü sataşmada bulundu.İddiaya göre Saraçlar caddesi üzerinde bulunan Altunhan otel bitişiğindeki Ticaret ve Sanayi Odası İş merkezinin çatı katı uzun bir süre önce ETSO yönetiminden kiralanmıştı.Kiracı konumunda olan Meclis üyesi Mustafa Altunhan’ın çatı katında yaptığı imalatlar sonrasında iş merkezinden çok sayıda şikayet yapıldığı ve çatıda yaşanan su akıntısından dolayı pasajın zarar gördüğünün söylenmesi üzerine, ETSO yönetimi Altunhan’a yazılı olarak uyarıda bulundu ve kusurun giderilmesini istedi.

Ancak Altunhan’ın kendisine ait otelin çatısı ile iş merkezinin çatısını birleştirdiğinin tespit edilmesi ve amaç dışı kullanıldığının görülmesi üzerine ETSO yönetimi mahkemeye başvurarak Altunhan’dan şikayetçi oldu.


Mustafa AltunhanBunun üzerine bugün Meclis toplantısına katılan Mustafa Altunhan ilk olarak Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ve üyelere yönetim toplantısı çıkışında ara katlarda denk geldi ve durum hakkında sözlü sataşmada bulundu. Şaka yollu geçiştirilen olay Meclis toplantısına kadar devam etti.Meclis toplantısının başlaması ile duruldu sanılan olay Mustafa Altunhan’ın Recep Zıpkınkurt’a sözlü sataşması ile yeniden başladı.Yaşanan sözlü tartışmanın büyümesi ile kendisine hakim olamayan Mustafa Altunhan bu defa Zıpkınkurt’u darp ederek yüzünden hafif şekilde yaralanmasına neden oldu.Olayı yatıştırmak için araya giren meclis üyeleri kavgayı yatıştırarak olayı büyümeden sonlandırdılar.

Olay sonrası Recep Zıpkınkurt’un şikayetçi olmak üzere Edirne Emniyet Müdürlüğü’ne meclis üyeleri ile beraber gittiği ve şikayette bulunduğu öğrenildi.

"İŞHANINA OTEL ODASI YAPMIŞ!"

Zıpkınkurt Hudut Gazetesi'ne olayla ilgili şu açıklamayı yaptı;

"Meclis toplantısına girdiğimiz anda konuşurken kalleşçe geldi yumruk attı. Onun otelinin bitişiğinde Ticaret Odası'nın bir mülkü var. Bu mülkün en üst katını kiralamış ve kendi oteliyle birleştirip otel odası yapmış. Orada ki yangın merdiveni ve diğer merdivenleri de iptal ederek buranın işhanıyla ilişkisini kesmiş. Bununla ilgili de aşağıdaki diğer kiracılardan merdivenleri kullanamadıkları, çatıdan akıntı ve su sızıntısı yönünde 200 tane şikayet dilekçesi yönetim kurulumuza geldi. Biz de buraya bilirkişi gönderdik ve çatı katını tamir ettirelim dedik. Bilirkişi bize “Burası otel odası olmuş, tamir etme şansımız yok” dedi. Biz de böyle bir şey olurmu nasıl bir şey bu dedik. Arkasından kendisine binayı eski durumuna getirmesi için bir yazı gönderdik. Ciddiye almadı arkasından biz de Ticaret ve Sanayi Odası'nda ki avukatımıza eski durumuna getirmesi için ihtarname çekmesini istedik. Yine kâale almadı. Biz de sonrasında keşif istedik. Çünkü hukuki olarak avukatın bize söylediği, yangın merdiveninin iptal olduğu ve herhangi bir sıkıntı veya ölüm olduğunda odamızın Yönetim Kurulu'nun sorumlu olacağı yönündeydi. Biz de yönetim olarak bunu günlerce tartıştık ve avukatımıza kanuni olarak ne işlem başlatılması gerekiyorsa başlatmasını söyledik. Avukatımız da bu kanuni işlemlere 5-6 ay önce başladı. Yani konu budur. Dün de kendisi toplantıya geldi. Toplantı henüz başlamamıştı, herkes yerine oturmaya çalışıyordu. Bana dedi ki, “Ben 5 yıldan beri kiracıyım. Siz 1,5 yıldır yönetimdesiniz bu sıkıntı 1,5 yıldan beri mi var?” Ben de kendisine “Diğer kiracıların şikayetleri var sen bana sor ben kürsüye çıkıp anlatayım” derken bana yumruk attı. Alınan darbeyle dudağım patladı. Sonuna kadar davacıyım kendisinden. Meclis salonunda kasetler, kamera kayıtları var. Kimin ne yaptığı belli. Bütün belgeler emniyette şu anda. Hem kendi haklarımı hem de Ticaret ve Sanayi Odası'nın haklarını koruyacağım. Kimse Ticaret ve Sanayi Odası'nın mülkünü kendi çıkarı için kullanamaz, ayda 200 Lira'ya kiralayıp geceliğini 200 Lira'ya satamaz. Orası otel değil işhanı." 

"YÖNETİM KURULU'NA SORMADAN BENİ MAHKEMEYE VERMİŞ!"

İşadamı ve ETSO Meclis Üyesi Mustafa Altunhan da, olaya ilişkin sorumuza TBMM'de milletvekilleri arasında zaman zaman yaşanan itişme ve tartışmaları hatırlatarak, "Ankara'daki mecliste milletvekilleri arasında olduğu gibi bizim mecliste de öyle bir itişme oldu" dedi. 

Altunhan da olayı şu sözlerle özetledi:

"Kendisi Oda'yı ticaret kapısı yapmış. ETSO'daki makamını kötüye kullanıyor. İkimiz de birbirimizden şikayetçiyiz. Bundan sonraki süreçte kimse rahat rahat at koşturamayacak. Ben 8 seneden beri ETSO'nun kiracısıyım. Kendisi makamını kötüye kullanarak bana dava açıyor. Kendisi yönetim kuruluna sormadan beni mahkemeye vermiş. Ben de 'Oda'nın meclis üyesiyim. Mahkeme falan yakışır mı?' dedim ve 'Bir derdin varsa niye söylemedin?' dedim kendisine. Orada kendisi ukalâlık yaptı “Sana mı soracağım ne yapacağımı, istediğimi yaparım' dedi. Bundan sonra da aramızda bir arbede yaşandı. 

Güncelleme

Mustafa Altunhan

Mustafa Altunhan konuştu!

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ile yaşanan yumruklaşma olayı sonrasında açıklama yapma gereği duyan ETSO Meclis üyesi ve Kırkpınar eski ağası Mustafa Altunhan, düzenlediği basın toplantısı ile kamuoyuna bilgi verdi.

İlk olarak konuşmasına Zıpkınkurt ile aralarında eski bir dostluğun olduğunu ve beraber bazı işler yaptıklarını anlatarak başlayan Altunhan ETSO’da yapılan bazı yanlışlar olduğunu ve bu yanlışların altında ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt’un imzası olduğunu kaydetti.

Özellikle 10 bin TL’lik bir baklava alımı olduğunu ve bu baklavaların Gaziantep’ten getirilerek faturalandırma konusunda şüpheleri olduğunu aktaran Altunhan “Edirne’de baklavacı yok mu? Bu para Edirne’de neden kalmadı?”diyerek aklında soru işaretleri  olduğunu ifade etti.

Yaşanan sorunun kaynağını kendi ağzından anlatan Altunhan ETSO İş merkezinde bulunan iş yerini 8 yıl önce kiraladığını ve aylık 813 lira kira ödediğini belirterek 200 TL’ye kiraladığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyleyerek elinde belgelerle ödediği kira miktarının 813 TL olduğunu belirtti.

Altunhan, “Güya diğer kiracılar şikayetçiymiş. Buranın zaten iş hanına açılan kapısı yok. Söylendiği gibi 200 değil, 800 lira kira veriyorum. Benim zoruma giden, karşılıklı görüşme imkanı varken mahkemeye verilmem, ETSO’nun buraya ihtiyacı varsa hemen boşaltayım. Her işte mahkemeye gitmeye gerek yok. Bunu neden yaptığını biliyorum, Şimdi eline güç geçti diye benden intikam almaya çalışıyor. Çünkü terminal ihalesini ben aldım ve onun kamasını çıkarmaya çalışıyor. Güç kötü kullanılmamalı. Bende yasal tüm haklarımı kullanacağım. Ben seçimde 85, o  ise 47 oy aldı. Ama benim gözüm koltukta yok. 700 kişi çalıştırıyorum. Küçük hesaplarla işim olmaz.”dedi.

Gökhan Tuzladan
​Edirne Haber

Recep Zıpkınkurt yaşanan olayla ilgili sessizliğini bozdu

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Patron Türk | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA