Bugün 12 Mart 2018 Pazartesi
 • İstanbul13 °C
 • Ankara2 °C
 • BIST
  116.915
  %0.30
 • Altın
  162,348
  %0.06
 • Dolar
  3,8094
  %-0.35
 • Euro
  4,6962
  %-0.34
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Paranın efendileri: Rockefeller ve Rothschild Aileleri
08 Mart 2015 Pazar 18:54

Paranın efendileri: Rockefeller ve Rothschild Aileleri

Paranın efendileri Rockefeller ve Rothschild Aileleri hangi alanlarda ne iş yapıyorlar ve bu seviyelere gelebilmek için hangi yollardan geçtiler? Hangisi Aile daha güçlü ve zengin?

Dünyanın en zengin Aileleri arasında gösterilen Rockefeller ve Rothschild Aileleri'nin kontrol ettiği paranın 30 trilyon civarında olduğu tahmin edilmekte. Forbes dergisinin zenginler listesinde yer almayan aileleri sizin için araştırdık.

Forbes dergisi her yıl dünyanın en zengin 100 kişisinin açıkladığı bir liste yayınlar. Son olarak bu yıl yayınlanan listeye göre dünyanın en zengin kişisi 79,2 milyar dolarlık serveti Microsoft'un kurucusu Bill Gates listenin başında yer aldı.

Ancak bu listede garip olan bir yan var. Bu liste son derece detaylı ve ciddi araştırmalardan sonra yayınlanmasına rağmen hiçbir zaman listeye dünyadaki pek çok dev banka, petrol şirketi, endüstri şirketlerine sahip olan Rothschild Ailesi ve Rockefeller Ailesi'ne mensup kimsenin girmemiş oluşudur.

Küresel finans piyasalarına ve ABD dahil pek çok hükümetin üzerinde ciddi kontrole sahip olduğu söylenen, basında ve kamuoyundan sürekli uzak duran, servetleri hesaplandığında dudak uçuklatacak rakamlar ortaya çıkan bu aile Forbes zenginler listesinde yer almıyor.

HANGİ AİLE DAHA GÜÇLÜ?

Rockefeller Ailesi ve Rothschild Ailesi'nin hangisinin daha güçlü olduğu sorusu sorulduğu zaman ise kimileri Rothschild Ailesi kimileri ise Rockefeller'lerı işaret ediyor. 

Ama bazı çevreler aslında dünyanın global ekonomik siteminin bu iki aile tarafından paylaşıldığını ve Rockefeller'in Amerika, Rothschild'ların ise Avrupa kıtasına hükmederek koordineli olarak çalıştıklarının savunuyorlar.

Hangi görüş geçerli bilinmez ama ortada olan bir gerçek var ki bu ailelerin servetleri ve nüfusları inanılmaz boyutlarda ve büyük bir ihtimalle bizim gördüklerimiz, sadece buz dağının görünen kısmı.

Rockefeller Ailesi

Rothschild Ailesi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Patron Türk | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA