Bugün 13 Mart 2017 Pazartesi
 • İstanbul7 °C
 • Ankara6 °C
 • BIST
  89.611
  %0.68
 • Altın
  144,980
  %0.33
 • Dolar
  3,7394
  %-0.76
 • Euro
  3,9897
  %0.04
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nathaniel Nat Rothschild kimdir?
16 Mayıs 2015 Cumartesi 13:35

Nathaniel Nat Rothschild kimdir?

Dünyanın en zengin ailesi olan Rothschild Ailesi'nin üyesi olan Nathaniel Philip Victor James (Nat) Rothschild kimdir?

Nathaniel Philip Victor James (Nat) Rothschild kimdir?

Nathaniel Rothschild

Nathaniel Philip Victor James "Nat" Rothschild Alman kökenli yahudi bir aile olan Rothschild Ailesi'nin önemli bir üyesidir. (Rothschild Ailesi'nin serveti) 12 Temmuz 1971  Londra doğumlu olan Nathaniel Philip Rothschild metal, maden ve doğal kaynaklar üzerine yatırım danışmanlığı yapan JNR Limited'in başkanıdır ve doğal kaynaklar ile ilgili faaliyet gösteren Bumi plc'nin eş başkanıdır. Bu şirketin kurulmasına ve London Stock Exchange'de yer almasına yardım etmiştir.

Nathaniel Rothschild uluslararası iş dünyasında çok geniş bir faaliyet alanına sahiptir ve dünyanın en zengin ailelerinden Rothschild Ailesi'ni bir üyesidir. Nathaniel Philip Rothschild Jacob Rothschild, 4. Baron Rothschild'in ve Serena Mary Dunn'in 4 çocuğundan en küçük olanıdır ve tek erkek çocuklarıdır.

Nathaniel Rothschild

Nathaniel Rothschild kariyerine 1994 yılında Londra'da Lazard Brothers portföy yönetiminde başladı. Daha sonra Morgan Stanley ve Lehman Brothers'ın eski birleşme ve satın alma başkanı Eric Gleacher'in New York'da kurduğu birleşme ve satın alma danışmanlığı firması Gleacher Partners'de çalışmaya başladı.

Birçok fonun kurucusu ve yatırımlarında söz sahibi Nat Rothschild, İngiltere’nin en iyi fon yöneticileri listesinde üst sıralarda.

Nathaniel Rothschild, Avrupa perakendecisi ve giyim markası Kookai'nin sahibi Vivarte'nin eski başkanıdır.

Mezun olduğu okullar
King's College London Bağımlılık Psikolojisi Yüksek Lisansı(2013-2014)
Oxford Üniversitesi Tarih bölümü(1989-1993)
Eton College(1984-1989)
Court College(1977-1984)

Resmi vatandaşı olduğu ülkeler
Birleşik Krallık, Kanada, İsviçre, Karadağ

Nathaniel Rothschild 2010'dan beri, Barrick Gold Corporation'da icracı olmayan yönetici olarak görev yapmaktadır.

Nathaniel Rothschild ayrıca 2007 yılındaki kuruluşundan 2011 yılının Aralık ayındaki dağılışına kadar dünyanın en büyük alüminyum üreticisi olan United Company Rusal plc'nin Ulsuslararası Danışmanlık Kurulu'nda başkan olarak görev yapmıştır.

The Observer gazetesinin haberine göre, Nathaniel Rothschild 200 yılında Rothschild'in miras yoluyla elde ettiğini açıkladığı 500 milyon İngiliz sterlini'ne ilaveten, gerçek miktarın İsviçre'de birtakım ortaklıklarda gizlenmiş 40 milyar İngiliz sterlini olduğu ifade edilmektedir. 2011 yılında, The Sunday Times Rothschild'in şahsi servetini $1.6 milyar olarak tahmin etmiştir.

NAT RORHSCHOLD INGİLTERE’NİN EN ZENGİN 67’NCİ KİŞİSİ
Sunday Times tarafından hazırlanan listede 1 milyar pound’luk servetiyle Nat Rothschild İngiltere’nin en zengin 100 kişisi arasında 67’nci sırada gösterilmişti. Ama bu servetin buz dağının görünen yüzü olduğunu söyleyenlerin sayısı çok. Ünlü milyarder, Forbes dergisinin en zenginler listesinde ise yer almıyor. 

Rothschild ailesi Alman Yahudi kökenlere sahip. Başta İngiltere, ABD olmak üzere dünyanın her yerinde yatırımları var. Yönettikleri paranın 15 trilyon dolar civarında olduğu söyleniyor.

Nat Rothschild ailenin son kuşak temsilcilerinden. 
İngiltere’nin elit okullarından Eton ve Oxford mezunu. 
Dünyanın en büyük alüminyum üreticisi Rusal’m, altın üreticisi Barrick’in ve Endonezyalı kömür devi Bumi'nin yönetiminde. Ayrıca Brookings Enstitüsü gibi önemli düşünce kuruluşlarında da söz sahibi.

Karamehmet’in yeni ortağı Nat Rothschild (2011)
Dünyanın en zengin ailelerinin birine mensup Nat Rothschild in Karamehmet ile ortaklığını değerlendiren Wall Street Journal “Rothschild dünyanın son büyük petrol rezervleri için Kuzey Irak’a girdi” dedi. Nathaniel Philip Victor James Rothschild, bilinen ismiyle Nat Rothschild şirketin yüzde 50"sini 2.1 milyar dolara satın aldı.

Nathaniel Rothschild ve Annabelle Neilson
Annabelle NeilsonNathaniel Rothschild, 1989 yılında Hindistan'da bir plajda ünlü bir model olan Annabelle Neilson ile tanıştı. 6 yıl boyunca çıktıktan sonra Kasım 1995'de evlenmeye karar verdiler. Ailelerinden habersiz Las Vegas'a kaçarak gizlice evlendiler. Aralarında çıkan sorunlar sebebiyle 1997 yılında boşanmaya karar verdiler ve 1998 yılında boşandılar. Neilson, Rothschild ile yaşadığı ilişki hakkında konuşmayacağına dair gizlilik anlaşması imzalamıştır.

2000 yılında İsviçre'ye yerleşmeden önce belli bir süre New York'da yaşayan Nathaniel Rothschild'in Paris, Moskova, New York ve Yunanistan'ın Korfu adasında evleri vardır. Bu evlerde en fazla birkaç gün kalmaktadır. Kışın vaktinin büyük çoğunluğunu İsviçre Klosters'daki evinde geçirmektedir. Düşük vergi oranları sebebiyle 2000 yılında İsviçre'ye yerleşmiş ve 2006 yılında İsviçre vatandaşlığına geçmiştir.

Nathaniel Rothschild 5 milyon İngiliz sterlini değerindeki özel Gulfstream G550 jetiyle her sene 750 saatlik uçuş gerçekleştirmektedir.

Roman Abramovich

Futbolu sevdiğini söyleyen Nathaniel Rothschild yakın arkadaşı olan Roman Abramoviç'i Chelsea FC takımını satın alması için ikna etmiştir. Rothschild, geçmişte Abromovic'in servetini onun adına yönettiğini ifade etmiştir.

Nat Rothschild doğum günü partisi

Nat Rothschild, 40’ıncı yaşgününü Karadağ’da partiyle kutladı

Nat Rothschild doğum günü partisiRothschild ailesinin varisi bankacı, 400 ünlü ve zengin konuğu davet ettiği parti için tam 1 milyon sterlin (2.6 milyon TL) harcadı. Milyarder, davetlileri parti için kapattırdığı, geceliği 700 sterlin olan Aman Sveti Stefan Oteli’nde ağırladı. 

3 gün süren partide 5 ton içki ve yiyecek tüketildi. Kutlamada en çok dikkat çeken 165 metrelik ve içinde dev disko toplarının yüzdüğü havuz oldu. Parti için Uruguay’dan 100 palmiye getirtildi. 100 bin sterlinlik şampanya tüketildi. Partiye Roman Abramoviç, Rus oligark Oleg Deripaska ve BP’nin eski patronu Tony Hayward da katıldı. 

Montenegro hosts billionaire Nat Rothschild's birthday bash

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Patron Türk | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA