Bugün 12 Mart 2018 Pazartesi
 • İstanbul13 °C
 • Ankara2 °C
 • BIST
  116.915
  %0.30
 • Altın
  162,348
  %0.06
 • Dolar
  3,8094
  %-0.35
 • Euro
  4,6962
  %-0.34
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İşte size egzersiz yapmayı sevdirecek 5 öneri
12 Mayıs 2015 Salı 01:47

İşte size egzersiz yapmayı sevdirecek 5 öneri

Motivasyonunuzu artırmak için bilimsel destekli birkaç kanıta ihtiyacınız varsa, bu maddeler üzerinizdeki miskinliği atmanıza yardımcı olacak...

Motivasyonunuzu artırmak için bilimsel destekli birkaç kanıta ihtiyacınız varsa, bu maddeler üzerinizdeki miskinliği atmanıza yardımcı olacak...

İşte egzersizi sevmenin 5 öneri

Kendiniz ödüllendirin

1. Kendinize anlık ödüller verin
Ofiste işiniz bir türlü bitmek bilmiyor. Ünlü Performans Konu Dr. Stephen Simpson: "Bu durumda sizi en çok ne motive ederdi?" die soruyor ve ekliyor: "Bence o an cumartesi kullanacağınız izni düşünürdünüz. Bağımsızlık hisse bilimsel olarak da kanıtlanmış en güçlü motivasyon kaynağıdır çünkü" Simpson'ın bahsettiği bu kanıttan yola çıkarak, kendinize spor sonrası yapacağınız bir etkinlik belirleyerek motivasyonunuzu artırın.

Not alın

2. Not alın!
60 saniye içinde kaç push-up hareketi yapabilirsiniz? Salık Koçu Ben Camara; "Vücudunuzun bir egzersizden ya da beslenme düzeninde yaptığınız değişikliğe cevap verme süresi üç haftadır" diyor ve ekliyor; "Her üç haftada bir, hangi pozisyonu ne kadar yapabileceğinizi not edin. Bu şekilde gelişimizi çok daha iyi takip edebileceksiniz"

Nabız monitörü takın

3. Nabız monitörü takın!
Egzersizinizden yüksek verim almayı istiyorsanız, hareket sırasında nabzınızın ulaşabileceği en yüksek hızın yüzde 75'ine çıkmanız gerekiyor. Nabız cihazıyla çalışmak, bir komutanın size idman yaptırmasına benzer; "İlk önce maksimum nabız hızınızı hesaplayın; 220/yaşınız!" diye açıklıyor Camara ve ekliyor; "Çalışma sırasında ise çıkan sayının yüzde 75 ila 80'ine ulaşmaya çalışın. Vücudunuz 'fit'leştikçe, kalbinizin bu nabız hızına ulaşması daha yavaşlar"

 Telefonunuzu malzeme dolabınızda bırakın

4. Telefonunuzu malzeme dolabınızda bırakın
Camara cep telefonları söz konusu olduğunda katı bir prensibe sahip. "Eğer sosyal medyayı inceleyecek zamanınız oluyorsa, bu yeterince sıkı çalışmıyorsunuz demektir" diyor. Peki, telefon olmadan dakikaları saymaktan nasıl vazgeçeceğiz? 

İşte cevabı: "Müşterime egzersiz yaparken vücutlarının alacağı son görünümü hayal etmelerini öneriyorum. Bunlar onları hedefe kilitliyor ve zamanın nasıl geçtğni anlamıyorlar"

Önce egzersiz

5. Önce egzersiz!
Ben Camara sabahları egzersiz yapmanızı öneriyor ve ekliyor; "Yapılan araştırmalara göre sabah egzersizleri, gün içinde tokluk hissi yaratarak, yediklerinize daha dikkat etmenizi sağlıyor. Egzersiz sonrası vücudunuz kas yırtılmalarını onarmak için çalışmaya devam ediyor. Dolayısıyla gün içinde kalori yakmaya devam ediyorsunuz

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Patron Türk | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA