Bugün 12 Mart 2018 Pazartesi
 • İstanbul13 °C
 • Ankara2 °C
 • BIST
  116.915
  %0.30
 • Altın
  162,348
  %0.06
 • Dolar
  3,8094
  %-0.35
 • Euro
  4,6962
  %-0.34
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İşte aracı kurumların en çok önerdiği hisse senetleri
28 Haziran 2015 Pazar 01:22

İşte aracı kurumların en çok önerdiği hisse senetleri

Burgan Yatırım Ford Otosan'da tavsiyesini tut olarak değiştirdi. BİST-30’da en çok önerilen hisseler THY, Trakya Cam, Halkbank ve İş C oldu.

Burgan Yatırım Ford Otosan'da tavsiyesini tut olarak değiştirdi. BİST-30’da en çok önerilen hisseler THY, Trakya Cam, Halkbank ve İş C oldu.

Geride kalan haftada yalnızca tek aracı kurumdan bir şirket için tavsiye güncellemesi yapıldı. Buna göre Burgan Yatırım, önceki haftada ‘al’ dediği Ford Otosan’da tavsiyesini ‘tut’ olarak değiştirdi. BİST-30’da en çok önerilen hisseler THY, Trakya Cam, Halkbank ve İş C oldu.

Geçen hafta koalisyon beklentilerinin fiyatlandığına şahit olduk. Bu bağlamda BİST’e yön yukarı yönlü olurken, aracı kurumların ise BİST-30 tavsiyelerinde yalnızca bir şirket için güncellemeye gittiğini gördük. Bu paralelde haftanın tek değişiklik Burgan Yatırım tarafından gerçekleştirildi. Kurum, önceki hafta ‘al’ dediği Ford Otosan’da tavsiyesini geçen hafta itibariyle ‘tut’a düşürdüğünü duyurdu. 

BİST-30 Endeksi’ne dahil olan şirketlerde ne fazla ‘alım’ önerilerine baktığımızda, geçen hafta da majör bir değişiklik olmadığını görüyoruz. Altı ‘alım’ tavsiyesiyle Trakya Cam, THY, Halkbank ve İş Bankası (C) geçen hafta en çok önerilen hisseler arasında yer aldı. Bu hisseleri beş ‘alım’ tavsiyesiyle Emlak GYO ve Vakıfbank takip etti.

Aracı kurumların hisse senedi önerileri

Geride bıraktığımız haftada 30 Endeksi’ne dahil olan şirketlerden önemli haberler gelmeye davam etti. Haftanın ilk haberi Petkim’den geldi. Petkim’in ortağı Socar Turkey Enerji’nin sahip olduğu şirket sermayesinin yüzde 1,6’sına tekabül eden toplam 16 milyon TL nominal değerli payların, 1 TL nominal değerli oay için 4 TL fiyatla yurtdışında mukim alıcı BCM Global Fund Ltd’e 25 Haziran’da Toptan Satışlar Pazarı’nda satılacağı açıklandı. Ayrıca satışı söz konusu payların borsada işlem gören nitelikte olduğu belirtildi.

Haftanın ikinci haberi de Kardemir tarafından duyuruldu. Şirket, 2015 yılının üçüncü çeyreği için satış programını açıkladı. Şirketin planladığı satış rakamı çeyreklik bazda yüzde 2,2 artışa denk gelirken yıllık bazda yüzde 5,4 gerilemeye işaret ediyor. 

Haftanın son haberi ise Aselsan’dan geldi. Asalsan, bir yurtdışı müşterinin Kobra Helikopteri Modernizasyonu ihtiyacına yönelik olarak Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) ile toplam 24,7 milyon dolar tutarında bir sözleşme imzaladığını duyurdu. Şirket, ayrıca söz konusu sipariş teslimatlarının 2020 yılı içerisinde gerçekleştirileceğini bildirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Patron Türk | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA