Bugün 12 Mart 2018 Pazartesi
 • İstanbul13 °C
 • Ankara2 °C
 • BIST
  116.915
  %0.30
 • Altın
  162,348
  %0.06
 • Dolar
  3,8094
  %-0.35
 • Euro
  4,6962
  %-0.34
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İşte AK Parti'nin ‘Yeni Türkiye Dijital Ofisi’
08 Mayıs 2015 Cuma 17:24

İşte AK Parti'nin ‘Yeni Türkiye Dijital Ofisi’

AK Parti'nin Yeni Türkiye Dijital Ofisi'nin açılışı yapıldı.

Açılış, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay tarafından gerçekleştirildi. Maslak'ta bir iş hanında faaliyet gösterecek ofiste 200 kişi 24 saat esasına göre çift vardiya olarak görev yapacak.

ak parti dijital ofis

Açılış töreninde bir konuşma yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, "Biz zaten sosyal medyayı önceden de etkili kullanmaya hep gayret ettik. Ama bazen de tam kontrolünüz olmayabiliyordu. Bazen sapmalar oluyordu. Şimdi tek merkezden, kendi kurumsal kimliğimizle, bütün sosyal medya platformundaki hesaplarımızı bilerek ve bunu sizlerle de paylaşacağız"dedi. İlk defa bir siyasi partinin böyle bir kurumsal merkez kurduğunu söyleyen Atalay, "Sadece seçim dönemi için değil, seçimden sonraya da uzanacak parti çalışmalarımızda kullanacağımız önemli bir platform olarak kullanacağız burayı" diye konuştu.

4 ayrı ekip çalışacak

Yeni Türkiye Digital Ofisi Direktörü Gökhan Yücel de merkezin işleyişiyle ilgili bilgi verdi. Merkezin farklı ekiplerden oluştuğunu söyleyen Yücel," Bunlardan birincisi içerik üretimi ekimiz. İkincisi etkileşimi sağlayacak, yayılımı sağlayacak bir ekimiz var. 4 adet 45 kişilik ekipler var. Bu ekipler kampanyayı sahaya yayayacak"dedi.

O iddiaya yanıt geldi: "AK trol diye bir kadro yoktur"

Bir gazetecinin "Kamuoyunda trol denilen bir algı var. AK Parti'nin trolleri denilen sosyal medyada bazı hesaplar olduğu şeklinde. Bununla ilgili açıklama yapabilir misiniz?" sorusu üzerine Gökhan Yücel, şunları söyledi:

"Tek açıklaması şu: AK Parti'nin dijital ve sosyal medya stratejisini Yeni Türkiye Dijital Ofisi yürütmektedir. Adresimiz hepinizce malumdur. Bizim görevimiz sahayı, teşkilatı bilgilendirmek, içerik üretmek, kampanyayı takip etmek. Aynı zamanda medyayı da bu konu hakkında bilgilendirmektir. Bunun yanında Yeni Türkiye Dijital Ofisi'nde 'AK trol' diye bir kadro yoktur. Ofiste dijital stratejistler, dijital analistler çalışır. Kreatif direktörler, metin yazarları, sosyologlar, yabancı dil bilen insanlar, siyasal iletişim uzmanları, yazılım mühendisleri, dijital pazarlama uzmanları ve görsel tasarım ekipleri çalışır. AK trol, biraz kamuoyunun oluşturduğu bir söylemdir. Bizim kapımız 7/24 herkese açık. Burası bir kampanya merkezidir, bir mahremiyeti vardır. Ama bu mahremiyet trollükle açıklanabilecek bir mahremiyet çerçevesi değildir."

'Platform burasıdır'

Beşir Atalay da "Ak Partinin sosyal medya koordinasyonu buraya aittir" diyerek, "Gençlik kollarımızın çalışmalarını burayla irtibatladık. Buranın mesajını onlar esas olacaklar. Bizim seçim kampanyamız, strateji ekibimiz var genel merkezde ,onun başında ben varım. Mesajlarımızı biz zaten paylaşıyoruz. Bizim sorumluluğumuzu alacağımız sosyal medya platformu burasıdır" şeklinde konuştu.

'Kimliğimizi taşımayan mesajların sorumluluğunu almıyoruz'

Başka yerlerde bazılarının iyi niyetli olarak partilerinin seçim kampanyalarına destek verebileceklerini söyleyen Atalay," Ama ben tanıtım medya başkanı olduğum günden beri dile getiriyorum. Kurumsal kimliğimizi taşımayan sosyal medya mesajlarının sorumluğunu biz almıyoruz"dedi.

'Görevlerimiz arasında insanlara hakaret etmek yoktur'

Tekrar söz alan Yeni Türkiye Digital Ofisi Direktörü Gökhan Yücel, "Yeni Türkiye Digital Ofisininin en önemli prensibi, pozitif kampanya yapmaktır. Bizim görevlerimiz arasında insanlara hakaret etmek veya hakaretlere hakaretle cevap vermek yoktur. Biz pozitif içerik yayınlarız, pozitif yayılım yaparız. Pozitif analiz yaparız"dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Patron Türk | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA