Bugün 12 Mart 2018 Pazartesi
 • İstanbul13 °C
 • Ankara2 °C
 • BIST
  116.915
  %0.30
 • Altın
  162,348
  %0.06
 • Dolar
  3,8094
  %-0.35
 • Euro
  4,6962
  %-0.34
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Evim.net e-ticaret operasyonunu durdurdu
02 Mart 2015 Pazartesi 02:05

Evim.net e-ticaret operasyonunu durdurdu

Ev dekorasyonu odaklı dikey e-ticaret şirketi Evim.net’de işler beklendiği gibi gitmedi ve şirketin e-ticaret operasyonunu durduruldu.

Evim.net beklediği karlılığı yakalayamayınca e-ticaret operasyonunu durdurma kararı aldı. İnternet sitesine bakılacak olursa içerik odaklı bir yapıya geçtiği de görülüyor.

Webrazzi şirketin sabihi Ali Özen'le bir konuşma gerçekleştirmiş. İşte haberin detayları; 

Ev dekorasyon odaklı dikey e-ticaret şirketi Evim.net’de işlerin beklendiği gibi gitmediğini ve şirketin e-ticaret operasyonunu durdurduğunu öğrendik. Konuyla ilgili şirketin kurucusu Ali Özen’le görüştüm ve Webrazzi okuyucularının tanıdığı, bildiği samimi tarzıyla bana detayları anlattı.

Özetle, e-ticaret operasyonu beklenen karlılığı yakalayamayan Evim.net’te, yeni tur yatırım da bulunamamış. Durum böyle olunca şirket içinde yeni bir yapılanma gündeme gelmiş ve şu anda sitesine girecek olursanız görebileceğiniz içerik odaklı yapıya kısa süre önce geçilmiş.

Mayıs 2013’te EBRD ve 212’den toplam 5 milyon dolarlık yatırım alan Evim.net’in, içinde bulunduğumuz günlerde şirketin borçlarını ödeyebilmek amacıyla isim hakkını satmak için görüşmelerde olduğu da Ali Özen’den aldığım bilgiler arasında.

Zor bir dönem geçirdiklerini söyleyen Ali Özen, hem müşterileri hem de tedarikçilerini zor durumda bırakmamak için Özen Ailesi olarak ellerinden geleni yaptıklarını ve maddi çözümler bulmak için çaba gösterdiklerini belirtti. Bu kapsamda geçtiğimiz Cuma günü itibariyle neredeyse tüm müşterilerinin alacaklarını kişisel çabaları ile geri ödemişler. Sadece 150 müşterinin geri ödemesi eksik kalmış, bu da teknik sebeplerden dolayı manuel yapılması gereken bir süreç olduğu içinmiş. Onları da bu hafta içinde tamamlayacaklarını özellikle söyledi.

Şu an için şirkette iflasın söz konusu olmadığını da söyleyen Ali Özen, süreci olumlu şekilde tamamlamak ve bundan sonrasında içerik odaklı bir modelde ilerlemek istediklerini dile getirdi.

Ali Özen’le telefonda konuşurken söylediği bir söz vardı, onu da sizinle paylaşmak isterim.

"Bu işi mutlu olmak için kurduk ama öncelikle müşterimizi, sonrasında da tedarikçilerimizi mutlu edemedeğimiz anda biz de mutsuz olduk ve operasyonu durdurma kararı verdik."

Girişimcilikte işler bazen beklendiği gibi gitmeyebiliyor ama önemli olan işler kötü gittiğinde aynı yolda birlikte yürüdüğün paydaşlarını yüz üstü bırakmamak. Ali Özen’le yaptığım görüşmeden aldığım izlenim, en azından şimdilik elinden geleni yapmaya çalıştığı ve kimseyi mağdur etmeden temiz bir finalle e-ticaret macerasını sonlandırmak istediği yönünde.

Konuyla ilgili yeni gelişmeler olduğunda paylaşacağız. Özellikle Evim.net markasının ya da şirketin varlıklarının tamamının satışı önümüzdeki günlerde radarımızda olacak konuların başında geliyor.

Webrazzi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Patron Türk | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA