Bugün 12 Mart 2018 Pazartesi
 • İstanbul13 °C
 • Ankara2 °C
 • BIST
  116.915
  %0.30
 • Altın
  162,348
  %0.06
 • Dolar
  3,8094
  %-0.35
 • Euro
  4,6962
  %-0.34
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bülent Arınç'tan son dakika Erdoğan açıklaması
22 Mart 2015 Pazar 17:40

Bülent Arınç'tan son dakika Erdoğan açıklaması

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç son dakika yaptığı açıklamada, "Unutmayın bu ülkede bir hükümet var. Cumhurbaşkanı'nın eleştirileri yanlış anlamaya yol açmamalı" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Cumhurbaşkanımızı seviyoruz onun gücünü biliyoruz ama unutmayın bu ülkede bir hükümet var" dedi. 

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, katıldığı programın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Arınç çarpıcı açıklamalarda bulundu: "Olan biteni herkes görüyor. Unutmayın bu ülkede hükümet var. Cumhurbaşkanı'nın eleştiri mekanizmasının yanlış anlamalara yol açmaması gerekir."

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, dün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, hükümetin çözüm süreci politikalarını eleştiren açıklamalarına yönelttiği uyarı ve eleştirileri bugün de sürdürdü.

Gazetecilerin, sözlerinin hükümette nasıl karşılandığını sorduğu Arınç, şöyle yanıt verdi:

DAVUTOĞLU'NU YIPRATACAK TEHLİKELERE KARŞI SAVUNURUM

"Biz her zaman görüşüyoruz. Gazetelerin, basınımızın, 'bir ayrılık mı var, farklılık mı var?' diye sormasını garip karşılamam. Olan bitenler herkesin gözü önünde oluyor ama ben bir hükümet üyesiyim. Benim bir başbakanım var ve bu hükümet 7 aydan beri ülkeyi yönetiyor. İnşallah 2 ay sonra seçimlere gideceğiz ve 7 Haziran'dan sonra da yine Sayın Davutoğlu liderliğindeki hükümetimiz görevine devam edecek. Dolayısıyla ben bir bakan olarak hepimizin başbakanı Sayın Davutoğlu'nu yıpratacak, kamuoyunda yıpranmasına yol açabilecek her türlü tehlikeye karşı savunurum. Çünkü hükümetimiz, partimiz seçime giriyor. Seçime girerken güçlü bir görüntü, güçlü bir hükümet, güçlü bir karar mekanizmasının olmasını halkımız arzu eder ve bilir. Esasen buna gölge düşürmeye de kimsenin hakkı yoktur. Muhalefetin ekmeğine yağ sürecek hiçbir davranışta hiçbirimiz bulunmamalıyız. Ben bunları söyledim genelde herkes tarafından da çok olumlu karşılandı. Bizim Sayın Cumhurbaşkanına sevgimizde, saygımızda hiçbir eksilme olmaz. Yıllardır siyaset arkadaşıyız, 12 yıl başbakanlığımızı yaptı. Çok başarılı bir seçimle de halkımızın seçtiği cumhurbaşkanı oldu."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uyarılarının kendileri için çok önemli olduğunu belirten Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:

HÜKÜMETİ GÜÇSÜZ GÖSTERMEMESİ LAZIM 

"Elbette onun seçimleri, onun gösterdiği yol, verdiği işaret bizim için çok önemlidir. Ama, hükümetimizin de sorumluluğu vardır. Hükümetimizin hem Meclis içerisinde denetime karşı, hem de halka karşı bir sorumluluğu vardır. Ülkeyi yöneten hükümetse, hükümetin alacağı kararlarda, hükümetin yaptığı icraatlarda elbette çok güçlü olması ve bu gücünün de halk tarafından bilinmesi gerekir. Dolayısıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın ikazlarına, irşadlarına, önerilerine, tekliflerine, yeri geldiği zaman da eleştirilerine şüphesiz ihtiyacımız var. Ancak eleştirileri mekanizmasının gazetecilere karşı, ekran önünde, itham edercesine veya hükümeti güçsüz göstermek şeklinde bir kısım insanlar tarafından anlaşılabilecek şekilde yanlış anlaşılmalara yol açmaması lazım. Dolayısıyla dünkü konuşmalarımın iyi niyetli bir çaba olarak görülmesini ben şahsen istiyorum. Bazıları farklı anlamış olabilir. Dün hükümetimizle Sayın Cumhurbaşkanımızın ilişkilerinin en iyi şekilde süreceği konusunda bir örnek oldu."

Arınç, "Herkes çok mutlu olsun, cumhurbaşkanımızı seviyoruz, onun gücünü biliyoruz, onun yapacağı hizmetlerin de farkındayız ama unutmayın bu ülkede bir hükümet var. Ve bu hükümet seçime gidecek, bu hükümet inşallah 7 Haziran'dan sonra da daha güçlü olarak yoluna devam edecek. Bu gücümüzün de herkes tarafından bilinmesi lazım" dedi,

BÜLENT ARINÇ DÜN NE DEMİŞTİ?

Çözüm Süreci ve Abdullah Öcalan mektubu konusunda  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ipleri koparan bir çıkış yaptı. Arınç özetle 'işimize karışma' mesajını verdi.

Ankara'da konuşan Bülent Arınç'tan bugün hiç beklenmedik bir çıkış geldi. Arınç 'ın çıkışı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'izleme heyeti haberlerini televizyondan izliyorum olumlu bulmuyorum' tepkisi üzerine geldi. Bülent Arınç yaptığı son dakika açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirerek, 'Sayın cumhurbaşkanımız habersiz değildir. Cumhurbaşkanımızın sözlerini uygun bulmuyorum' dedi.

NE ZAMAN EMRETMİŞSE KENDİSİNE BİLGİ SUNULMAKTADIR

Milli Güvenlik Kurulu toplantılarında veya bakan arkadaşlarımız tarafından ne zaman emretmişse kendisine bilgi sunulmaktadır. Çözüm sürecinde aktör olan bakan arkadaşlarımız tarafından kendilerine arz edilmektedir.

KENDİ HİSSİ BEYANLARI

'Bundan hoşlanmadım, hoşuma gitmedi, soğuk veya sıcak karşıladım'' beyanları kendi hissi. Sorumluluk hükümetin üstündedir, bunları kendi özgün düşünceleri olarak kabul edebiliriz.

Sayın cumhurbaşkanımızın bu konuşmaları eleştirilere yol açabilir, üzülebilir, yıpranabilir sayın cumhurbaşkanımız.. Cumhurbaşkanımızın böyle konuşması hatta hükümetimizi eleştiriyor noktaya gelmesi elbette hükümetimizi de yıpratabilir. Sayın cumhurbaşkanımızı çok sevdiğimiz için bu konuşmaları hükümetimiz adına değil ama kendisini yıpratabilir diye düşünüyoruz.

İZLEME KOMİTESİNİ UYGULAMAKTA KARARLIYIZ

Hükümet olarak izleme komitesini uygulamakta kararlıyız. İzleme komitesinin faydalı olduğunu düşünüyoruz. Bu tür konuşmalar tereddüt oluşturmamalı.

HEYETTEKİ İSİMLERİ SEVER VE TAKDİM EDER

İzleme heyetindeki isimler yeni isimler değildir. Akil Adamlar heyetindeki isimlerdir.
Cumhurbaşkanımız da bu isimleri kendisi de çok sever ve takdir eder. İzleme heyetindeki kişiler hakkında olumlu düşüncelere sahibiz.

İZLEME HEYETİ İSİMLERİ

Bu isimlerin tespit edilmesi konusunda hükümetimizin de verilecek görevler konusunda başbakanımızın da bilgi sahibi olduğunu düşünüyorum. Yalçın Akdoğan’ın da katkısı büyüktür bunu biliyorum. Sayın Akdoğan’ın ve başbakanımızın söylediklerine itibar etmeli, diğer haberlere itibar etmemeliyiz. Pek çok haber dolaşabilir, itibar etmeyin. Günü geldiğinde bizzat bilgi sunulacaktır.

Bu mesaj her yönüyle olumdur. Bu mesajın verilmesini bile hükümetin bir başarısı olarak görüyorum

Sayın cumhurbaşkanımızın başarısı olduğunu biliyoruz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Patron Türk | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA